آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۴
بازار دیجیتال
۱۷

روی خط

شهردار تهران: نیازهای فناورانه تهران اعلام شد

دنیای اقتصاد : شهردار تهران از آمادگی این نهاد برای ارائه خدمات نوآورانه خبر داد. پیروز حناچی روز گذشته در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که در محل کارخانه نوآوری برگزار شد، گفت: اکنون بیش از 400 نیاز فناورانه را در وب سایتی مربوط به شهرداری تهران قرار داده ایم که مراکز نوآوری به این نیازها دسترسی داشته باشند و در راستای حل آن برآیند.

شهردار تهران با اشاره به مرکز فناوری و نوآوری شهر هوشمند بیان کرد: این مرکز را با همکاری معاونت علمی و فناوری و حضور فعالان در عرصه اکوسیستم فناوری و نوآوری راه اندازی کرده ایم. وی با تاکید بر اینکه ما تصدی گری در کارمان نداریم، افزود: در این راستا بستری فراهم کرده ایم که بخش های خصوصی بتوانند کارهای خود را به ما ارائه دهند.

همچنین به گزارش خبرگزاری مهر، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در این رویداد گفت: ما در ایجاد شبکه نوآوری برای تهران موفق بودیم و به صورت مجازی آن را در استان های کشور توسعه دادیم، اما با صراحت می توانم بگویم که در توسعه شبکه مجازی استان ها موفق عمل نکردیم. سورنا ستاری با بیان اینکه در ترکیه فین تک وجود ندارد، گفت: با فین تک بازیگران سنتی روی بازیگران مدرن سرمایه گذاری می کنند و روزی بالغ بر میلیاردها تومان تراکنش در آن رخ می دهد. در آینده بانک ها وجود ندارند اما بانکداری می ماند. از این رو باید به این موضوع به واسطه نوآوری توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی تاکید کرد: این جریان نیاز به سرمایه گذاری دارد و بستر این سرمایه گذاری، شهر است. ستاری با بیان اینکه ما در ایران بزرگ ترین شرکت های دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم، گفت: درحال حاضر شرکتی وجود دارد که در آن 500 نفر در حوزه برنامه نویسی هوش مصنوعی فعالیت می کنند و این یک افتخار برای کشور محسوب می شود.

مراسم پلی استیشن 5 سونی 26 شهریور برگزار می شود

دنیای اقتصاد : سونی از تصمیم خود برای برگزاری رویدادی اختصاصی ویژه کنسول پلی استیشن 5 در تاریخ 26 شهریور ماه (16 سپتامبر) خبر داد. در این رویداد 40 دقیقه ای که به صورت آنلاین برگزار خواهد شد، اطلاعات جدیدی از استودیوهای بازی سازی سونی و دیگر بازی سازانی که با این شرکت همکاری دارند، ارائه خواهد شد. سونی قصد دارد در این مراسم، به معرفی بازی های مهم پلی استیشن 5 قبل از عرضه رسمی این کنسول بپردازد. همچنین این احتمال وجود دارد که اطلاعاتی درخصوص زمان عرضه و قیمت کنسول پلی استیشن 5 نیز ارائه شود. مایکروسافت پیش تر اعلام کرد که عرضه کنسول بازی ایکس باکس سری ایکس خود را از هفته آینده آغاز خواهد کرد. این شرکت همچنین مدل کوچک تری به نام ایکس باکس سری اس را نیز طراحی کرده که با قیمت 299 دلار عرضه خواهد شد.

علاقه مندان به محصولات سونی حتما می دانند که این شرکت در ماه گذشته میلادی، پیش ثبت نام پلی استیشن 5 را آغاز کرده است. اما هنوز زمان دقیقی برای پیش فروش رسمی و قیمت این کنسول اعلام نشده است. از آنجا که مایکروسافت، از 22 سپتامبر پیش فروش کنسول جدید خود را آغاز می کند، برخی منابع خبری مدعی شده اند که سونی در این مراسم قیمت پلی استیشن 5 را اعلام خواهد کرد. ردموندی ها برای ایکس باکس سری ایکس قیمت 499 دلار را تعیین کرده اند و از آنجا که قرار است دو نسخه پلی استیشن 5 عرضه شود، شاهد اعلام دو قیمت برای این محصول خواهیم بود.

همزمان با روز باتری صورت می گیرد : اول مهر، رونمایی های جدید تسلا

دنیای اقتصاد : ایلان ماسک، مرد شماره یک تسلا اخیرا اعلام کرد که در 22 سپتامبر (یکم مهرماه) مصادف با «روز باتری» این شرکت از محصولاتی هیجان انگیز رونمایی خواهد کرد. مراسم «روز باتری» و ملاقات با سهامداران این شرکت در سال جاری چند بار بنا به دلایلی همچون همه گیری ویروس کرونا به تعویق افتاده و از آنجا که تسلا سعی داشت تا این رویداد را با حضور حداقلی افراد بر پا کند، تاکنون برگزار نشده بود تا اینکه تسلا در ماه گذشته رسما اعلام کرد ملاقات با سهامداران این شرکت به صورت مجازی برگزار خواهد شد و رویداد «روز باتری» نیز اگرچه با تعداد حضار کمی همراه خواهد بود، اما بخش زیادی از آن به صورت مجازی در تاریخ یکم مهرماه دنبال خواهد شد.

در این رویداد قرار است اطلاعات جدیدی درخصوص تلاش مهندسان تسلا در طراحی و تامین باتری موردنیاز برای حمایت از تولیدات الکتریکی این شرکت ارائه شود. همچنین، جزئیاتی درخصوص فرآیند تولید باتری اختصاصی تسلا به نام Roadrunner نیز منتشر خواهد شد. پروژه Roadrunner شامل طراحی و تولید باتری توسط مهندسان داخلی تسلا می شود که امکان تولید حجم زیادی باتری با هزینه ای کمتر را برای این شرکت فراهم می کند. تسلا اخیرا یک کارخانه تولید باتری را در Kato Road، واقع در نزدیکی این شرکت در فرمونت احداث کرده تا بتواند این پروژه را به پیش ببرد.

گفته می شود که تمرکز این رویداد، به ارائه توضیحاتی درخصوص فرآیند تولید این باتری های جدید معطوف خواهد بود. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نیز با انتشار توییتی، از معرفی محصولاتی هیجان انگیز در تاریخ مذکور خبر داد.