آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۶
حوادث
۱۰

اعتراف سارق حرفه ای به زورگیری های خشن

شرق: سارق زورگیر که بعد از سرقت مال باختگان را مصدوم می کرد، دستگیر شد و به جرائمش اعتراف کرد. پلیس در حال حاضر در تلاش برای دستگیری دو همدست این متهم است. به گزارش خبرنگار ما، در چند روز اخیر تعدادی شکایت مبنی بر زورگیری راننده و دو سرنشین یک دستگاه خودروی پراید به کلانتری باغ فیض اعلام شد و بررسی موضوع در اختیار تیم عملیات کلانتری قرار گرفت. تحقیقات پلیسی در این زمینه ادامه داشت تا اینکه دو روز پیش شهروندی با مرکز فوریت های پلیس تماس گرفت و گفت: در بلوار میرزابابایی کنار بلوار ایستاده بودم که فردی از من زورگیری کرد و سارق پس از سرقت گوشی سوار بر یک دستگاه خودروی پراید با دو سرنشین شد و از محل گریخت. این گزارش نیز بسیار شبیه گزارش های قبلی بود. ماموران بلافاصله عملیات مهار سارقان را اجرا کردند و تمام خروجی های بلوار میرزابابایی مسدود شد.

پس از گذشت مدتی کوتاهی خبر دیگری مبنی بر زورگیری دریافت شد. این بار سارقان پس از سرقت تلفن همراه مال باخته، او را با استفاده از یک قبضه سلاح سرد مصدوم کرده و متواری شده بودند.

شاکی درحالی که خون آلود بود، با حضور ماموران در محل به آنان گفت: یکی از سرنشینان خودروی پراید از ماشین پیاده شد و نزدیک من که کنار خیابان ایستاده بودم، آمد. او گفت تلفن همراهم شارژ ندارد آیا می توانم از تلفن همراه شما استفاده کنم؟ من هم تلفن همراهم را در اختیار او قرار دادم، اما آن فرد بعد از گرفتن تلفن ضربه ای با سلاح سرد به من زد و سوار بر خودروی پراید شد و همگی از محل گریختند.

گشت زنی های پلیس ادامه داشت تا اینکه ماموران کلانتری پس از 10 دقیقه خودروی سارقان را در انتهای بلوار میرزابابایی نزدیک بزرگراه ستاری مشاهده کردند. این بار نیز سرنشین خودروی پراید از آن پیاده شده بود و قصد سرقت تلفن همراه فرد دیگری را داشت که در عملیاتی ضربتی متهم دستگیر شد، اما راننده خودرو و سرنشین دیگر آن موفق به فرار شدند. سرهنگ رسول بهرامی، رئیس کلانتری 140 باغ فیض، با بیان اینکه تیم عملیات کلانتری 140 باغ فیض متهم را به کلانتری منتقل کردند و این فرد به پنج فقره زورگیری با همکاری همدستانش اعتراف کرد، افزود: همه شاکیان پنج فقره سرقت شناسایی شدند و متهم را سارق و ضارب خود معرفی کردند. به گفته رئیس کلانتری باغ فیض، متهم برای تحقیقات پلیسی و کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر همدستانش به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران تحویل داده شد.