آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۳
اخبار کشور
۳

حرم مطهر رضوی در سالروز شهادت امام سجاد (ع) سیاه پوش شد

همزمان با بیست و پنجم محرم الحرام و سالروز شهادت چهارمین پیشوای مسلمانان حضرت امام زین العابدین (ع) زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی به سوگ نشستند.

به گزارش ایرنا، در سالروز شهادت امام سجاد(ع) همه صحن و سرای بارگاه منور رضوی سیاه پوش شد و ذاکران اهل بیت(ع) با سوگواری و نوحه خوانی، فضای این آستان را در غم و اندوه فرو بردند.

مراسم محوری سالروز شهادت امام سجاد(ع) در رواق امام خمینی(ره) حرم امام رضا(ع) با رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بین زائران و مجاوران برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در این مراسم گفت: امام سجاد(ع) به دلیل بیماری نتوانستند در نبرد کربلا حضور یابند و طور قطع مشیت الهی بر این بود که آن امام همام زنده بمانند و زمینه ساز نگهداشتن انقلاب کربلا تا عصر حاضر باشند.

آیت الله سیداحمد علم الهدی افزود: امام سجاد(ع) طی 40 سال بعد از عاشورا، در زمینه ابعاد حماسی، اصلاحی، دینی و اجتماعی آن واقعه روشنگری کردند اما متاسفانه در روضه خوانی هایی که برای آن حضرت گرفته می شود صرفا به ارضای عواطف بسنده می شود.

وی اضافه کرد: اغلب امام سجاد(ع) را به عنوان امام بیمار که نتوانست در واقعه عاشورا شرکت کند می شناسند در حالی که امام سجاد(ع) با سخنرانی در زمینه عاشورا در اجتماعات مختلف در جهت نهادینه سازی انقلاب کربلا کار بزرگی انجام دادند.

وی اضافه کرد: امام سجاد(ع) از بعد جامعه سازی، فردی بی نظیر بودند و اگر امام سجاد(ع) در واقعه کربلا زنده نمی ماندند، جریان امامت و ولایت قطع می شد.