آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۷
جهان
۸

رویداد

تغییر سفیر آمریکا در چین

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد تری برنستاد، سفیر آمریکا در چین سمتش را ترک خواهد کرد. او در پستی در توییتر نوشت: از سفیر تری برنستاد به خاطر بیش از سه سال خدمتش به مردم آمریکا به عنوان سفیر آمریکا در جمهوری خلق چین تشکر می کنم.

پیروزی مجدد حزب حاکم روسیه

حزب حاکم «روسیه متحد» در آستانه کسب یک سری پیروزی در انتخابات محلی روز یکشنبه است اما همچنین با شکست هایی مواجه شده؛ چراکه حامیان اصلی ترین منتقد کاخ کرملین موفقیت نادری در سیبری به دست آورده اند.

رایزنی الجبیر  با  وزرای  عربی

عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان با وزرای خارجه اردن، کویت و سودان به صورت تلفنی گفت وگو کرد. او در این گفت وگوها درباره روابط دوجانبه مستحکم میان عربستان و کشورهای منطقه و تحولات در دو سطح منطقه ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

توقف مذاکرات  تیک تاک با مایکروسافت

به گزارش خبرگزاری رویترز، با توقف مذاکرات شرکت چینی بایت دنس با مایکروسافت، این شرکت بخشی از فعالیت های شبکه اجتماعی تیک تاک را در آمریکا به شرکت اوراکل واگذار می کند. در پی افزایش فشار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده برای واگذاری شبکه اجتماعی تیک تاک به شرکت های آمریکایی، مذاکراتی میان بایت دنس که مالک تیک تاک است و مایکروسافت در جریان بود.

مخالفت نبیه بری  با  دولت  ادیب

نبیه بری، رئیس سازمان امل و متحد حزب الله در پارلمان لبنان می گوید با شیوه مصطفی ادیب برای تشکیل کابینه مخالف است. دفتر نبیه بری با انتشار بیانیه ای، مصطفی ادیب را به عدم مشاوره با دیگران متهم کرده است. اتحادیه اروپا شرط کمک مالی به لبنان را اصلاحات سیاسی و تشکیل یک دولت تکنوکرات اعلام کرده است.

پیشتازی  زوج  بایدن  و  هریس

شبکه فاکس نیوز آمریکا گزارش داد که در تازه ترین نظرسنجی تیم جو بایدن- کامالا هریس با پنج امتیاز از تیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی و مایک پنس، معاونش، پیش افتاده است.

تغییرات گسترده  در مناصب عالی عراق

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، در حکمی «مصطفی غالب مخیف الکتاب» را به عنوان رئیس بانک مرکزی عراق و «سهی داوود الیاس النجار» را به عنوان رئیس هیئت ملی سرمایه گذاری و مهندس «منهل عزیز رووف الحبوبی» را به عنوان شهردار بغداد، پایتخت عراق، تعیین کرد.

برنامه روسیه و هند علیه هواپیماهای آواکس

روسیه و هند طرحی تحت عنوان پروژه مشترک «براهموس» با هدف تولید موشک کروز جدیدی با قابلیت سرنگونی هواپیماهای مجهز به سیستم های کنترل و هشدار سریع آواکس را تصویب کرده اند.