آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۶
اقتصاد
۳

سیب زمینی کاران اردبیلی همچنان با مشکلات زیادی روبه رو هستند

برنامه صادراتی نداریم

پوپک قاسمی

استان اردبیل قطب تولید سیب زمینی در کشور است به طوری که حدود 20درصد از سیب زمینی کشور از سوی این استان تامین می شود. این روزها مزارع سیب زمینی به بار نشسته و کشاورزان با بیم و امید فصل برداشت را به انتظار نشسته اند و مانند سال های گذشته همزمان با برداشت محصول، دغدغه فروش آن را دارند. با این که کیفیت سیب زمینی اردبیل موجب شگفتی مصرف کننده هاست، اما نتوانسته چه در بازارهای داخلی و چه در کشورهای همسایه، متناسب با کیفیت مطلوبش سهمی از بازار را از آن خود کند. در شرایط فعلی اقتصاد کشور، کشاورزان بیش از پیش نیازمند حمایت هستند. اما نبود انبار، برنامه ریزی برای صادرات و عدم خرید تضمینی این محصول، موجب ضرر سیب زمینی کاران شده و قیمت فروش سیب زمینی برای کشاورزان به رقمی پایین تر از قیمت تمام شده آن رسیده است. در حال حاضر با این که سیب زمینی اردبیل جزو تولیدات شاخص کشاورزی این استان به شمار می رود، اما مشکلات فروش این محصول در فصل برداشت، موجب شده اغلب تولیدکنندگان آن متضرر شوند.

سیب زمینی روی دست کشاورز

فرهاد دنیایی، از سیب زمینی کاران اردبیلی به خبرنگار جام جم می گوید: ما هر سال به امید تدبیر مسوولان، محصول خود را می کاریم اما گویا باید شرایط هر سال بدتر از سال قبل شود. وی در مورد هزینه های کاشت سیب زمینی در مقایسه با قیمت فروش آن می گوید: هزینه کاشت، داشت و برداشت هر کیلو سیب زمینی برای کشاورز حدود 1300 تومان تمام می شود، در حالی که این محصول در بازار کنونی در نهایت با قیمت 1400 تومان از کشاورز خریداری می شود. این کشاورز تاکید می کند: قیمت همه محصولات اعم از کشاورزی و غیرکشاورزی افزایش یافته، از طرفی ما سال ها آرزو داشتیم بتوانیم محصول مان را با قیمت مناسب صادر کنیم، اما به دلیل نبود انبار و برنامه ریزی برای صادرات، مقدار قابل توجهی از این محصول دچار فساد شده و ما مجبوریم این محصولات را زیر قیمت تمام شده به فروش برسانیم.

وی افزود: در حالی که قیمت برنج تا 20 هزار تومان نیز افزایش یافته، سیب زمینی سال هاست با قیمتی در همین حدود فعلی از کشاورز خریداری می شود.

وی با اشاره به نقش دلالان در این بازار اظهار کرد: در فصل برداشت، قیمت سیب زمینی کاهش می یابد و ماحصل این تفاوت قیمت به جیب دلالان می رود و کشاورزان هیچ سودی بابت زحمت خود نمی برند. کارشناسان نبود سردخانه را مهم ترین دلیل نوسان بازار و ضرر کشاورزان عنوان می کنند. چراکه کشاورزان به دلیل نبود سردخانه، قادر به عقد قرارداد صادراتی با کشورها برای تامین مداوم محصول سیب زمینی در طول سال نیستند و محصول خود را صرفا در فصل برداشت عرضه می کنند.

پیش بینی تولید 850 هزار تنی

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان این که برداشت سیب زمینی در این استان از شهریور آغاز شده، اظهار کرد: در سال زراعی جاری حدود 22هزار هکتار از اراضی دشت اردبیل زیر کشت سیب زمینی رفته و پیش بینی می شود بیش از 850هزار تن محصول برداشت شود.

وی ادامه می دهد: محصول سیب زمینی اردبیل از لحاظ کیفیت،درصد ماده خشک، وجود کمترین میزان باقیمانده سموم و کود، در کشور از جایگاه خاصی به لحاظ محصول پاک برخوردار است.

به گفته معاون جهاد کشاورزی استان در حال حاضر ظرفیت سردخانه ای استان حدود 130هزار تن است که هر چند نسبت به سال های گذشته بهبود نسبی داشته، اما پاسخگوی تولید 850هزار تنی محصول سیب زمینی استان نیست.

خلیل نیکشاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل افزود: در شرایطی که سیب زمینی 70درصد از مجموع محصولات صادراتی استان در بخش کشاورزی را تشکیل می دهد، نوسانات نرخ ارز نیز مشکلاتی را برای صادرکنندگان این محصول به وجود آورده است.

وی معتقد است: باید با در نظر گرفتن مشوق های صادراتی به سمتی حرکت کنیم تا مشکلات و موانع موجود یکی پس از دیگری برطرف و امکان تقویت بخش صادرات فراهم شود.