آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۶
بورس
۱۰

صدای سهامدار

روزنامه «دنیای اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش می دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه از طریق واتس اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره 09100897244پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیری خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که از چاپ نظرات حاوی توهین معذوریم.

  4111...0919: جلسات بورس با مدیران و مسوولان دولتی همچنان ادامه داره اما چیزی که ما می بینیم حمایت از سهام شاخص ساز است و بیشتر سهام کوچک هیچ حمایتی نمیشن.

 4398...0912: اگر به مسوولان سازمان بورس دسترسی دارید لطفا پیشنهاد بدهید اوردر بوک 50 ردیفی روی تابلوی معاملات سایت tsetmc فعال بشه تا سهامداران خرد اسیر اوردرهای فیک و روبات های بازیگردان ها و نوسان گیران سهام نشوند.

 5570...0919: متاسفانه سودی که در ماه های ابتدایی سال از طریق بازار سرمایه نصیبم شد باعث شد که بیشتر در این بازار سرمایه گذاری کنم که نتیجه ای جز ضرر نداشت. وقتی آقای رئیس جمهور در تلویزیون ملی نسبت به بورس به مردم اطمینان خاطر می دهد و دعوت به سرمایه گذاری می کند من که شهروندی معمولی هستم به حرفش اعتماد می کنم که متاسفانه این اعتماد نتیجه رضایت بخشی نداشت. با سرمایه گذاری در بورس حدود 20درصد سرمایه اولیه سود کردم و در انتها 50 درصد ضرر. باید به کجا شکایت کنم وقتی به حرف مسوولان اعتماد کردم و ضرر کردم؟

 6690...0910: چند روز قبل یکی از مسوولان سهام عدالت از رسانه ملی اعلام کرد پول سهامدارانی را که سهامشان را فروخته اند، پرداخت کرده اند اما من از20 خرداد که 30 درصد سهام عدالتم را فروختم فقط 400 هزارتومان برایم واریز کردند. سهام عدالتم را به بانک ملی فروخته ام اما هر بار به بانک مراجعه می کنم می گویند مدارکت ناقص است.مدارک هم برایشان برده ام باز هم جوابی به من نمی دهند. نمی دانم این کارگزاری این طور عمل می کند یا بقیه کارگزاری ها هم همین طورند.

 5761...0912: امیدوارم با جلساتی که مسوولان برای بورس برگزار می کنند مشکلات بازار حل شود. ما به امید حمایت دولت سرمایه مان را وارد بازار کردیم اما بعد از یک ماه ضرر هنگفتی کردیم. امیدوارم یک فکری برای این بازار بکنند و مردم را از این وضعیت نجات دهند.

 3252...0914: بنده سهام عدالتم را در شهریور ماه فروختم اما تاکنون هیچ پولی برایم واریز نشده. به شدت به پول این سهام احتیاج دارم اما نمی دانم برای دریافت پولم باید چه کار کنم.

 7709...0912: من سهامداری هستم که تجربه چندانی از بازار ندارم. به نظرم این عده از سهامداران را هم دریابید، همه اطلاعات تخصصی ندارند. دلم می خواهد در بورس بمانم اما نمی دانم چگونه می شود در این بازار ماند یا اصلا صلاح است که بمانم یا نه؟ لطفا به داد سهامداران تازه وارد هم برسید.