آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۴
اخبار کشور
۹

خبر

هفتمین مدافع سلامت کرمانشاه به شهادت رسید

«پیام رحمانی» پرستار اورژانس بستری بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه پس از مدتی مبارزه با بیماری کووید 19 دوشنبه شب جان به جان آفرین تسلیم کرد و نام خود را در میان شش نفر دیگر از شهدای مدافع سلامت استان کرمانشاه به ثبت رساند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، به ایرنا گفت: این پرستار شهید مدافع سلامت اهل شهرستان جوانرود در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه مشغول به کار بود. «مهدی محمدی» افزود: شهید رحمانی متولد سال 68 بود که پس از اتمام دوران طرح به عنوان نیروی شرکتی در بخش اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه خدمت می کرد. 

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر با اشاره به پرونده تخلفات مالی در شهرداری بوشهر، گفت: در همین رابطه ابوذر دهدار رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر دستگیر شد.

علی حسن پور،  اظهار داشت: در پی رسیدگی به پرونده تخلفات مالی در شهرداری بوشهر، بررسی ها دلالت بر این داشت که اتهاماتی از این حیث متوجه برخی از افراد در شورای شهر است. وی اضافه کرد: بر همین اساس حسب ارجاع موضوع به بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر، روز یکشنبه رئیس شورای شهر بوشهر توسط اداره اطلاعات استان دستگیر و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. مردادماه امسال نیز در تداوم رسیدگی به پرونده سوءاستفاده مالی در شهرداری بوشهر پنج نفر دیگر از کارکنان شهرداری و افراد مرتبط به اتهام اختلاس و ارتشاء دستگیر شده بودند و پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تامین کیفری برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره اطلاعات استان قرار گرفتند و پرونده در شعبه هفتم بازپرسی این دادسرا در جریان رسیدگی قرار گرفت.

رد رشوه 100 میلیون ریالی ماموران پلیس خوسف

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی از رد رشوه 100 میلیون ریالی ماموران پلیس در شهرستان«خوسف» خبر داد.

سرهنگ «سیدحسین حسینی» اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان «خوسف» هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه ام وی ام مشکوک شده و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. وی بیان داشت: ماموران در بازرسی از این خودرو پنج کیلو و 290 گرم تریاک کشف کردند که قاچاقچی برای رهایی از قانون مبلغ 100 میلیون ریال وجه نقد را به عنوان رشوه به ماموران پلیس پیشنهاد کرد. وی ادامه داد: با اقدام قاطع ماموران وظیفه شناس و امتناع از قبول رشوه، ضمن کشف مواد، پیشنهاد رشوه به پلیس نیز به مقام قضائی گزارش و متهم دستگیر و روانه زندان شد.

اختلاس میلیاردی یک شرکت بیمه در سیرجان

دادستان عمومی و انقلاب سیرجان از کشف اختلاس یک میلیارد تومانی در یک شرکت بیمه این شهرستان خبر داد.

محسن نیک ورز، افزود: متهمان این پرونده با تبانی و پرونده سازی بیش از یک میلیارد تومان از وجوه دولتی را اختلاس کرده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو نفر از کارکنان بیمه و دو نفر از مسئولان نمایندگی این شرکت بیمه در شهرستان سیرجان در رابطه با این پرونده در بازداشت موقت به سر می برند.

وی  با اشاره به این مطلب که بررسی ابعاد دقیق تر این پرونده در دادسرای سیرجان در دست انجام است، عنوان کرد: این موضوع با گزارش سازمان بازرسی به دادسرا منعکس شد و متهمان با دستور قضایی توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان دستگیر شدند.

4/5 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف چهار هزار و 500 کیلوگرم مواد مخدر در درگیرهای مسلحانه پلیس این استان با قاچاقچیان در هفت روز گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا ، سرتیپ محمد قنبری،  اظهار داشت: پلیس سیستان و بلوچستان در خط مقدم مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر کشور طی هفت روز گذشته در 133 عملیات موفقیت آمیز افزون بر چهار هزار و 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف کردند.

وی افزود: در هفته گذشته از مجموع عملیات های صورت گرفته در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان تعداد هفت عملیات همراه با درگیری سنگین مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر بود که طی آن چهار قاچاقچی به هلاکت رسید.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این عملیات ها ضمن توقیف 12 دستگاه خودرو و موتورسیکلت از قاچاقچیان تعداد سه قبضه سلاح نیمه سنگین، به همراه 9 قبضه کلاش و 200 عدد فشنگ جنگی و 11 عدد خشاب کشف شد.

وی با اشاره به انهدام هفت باند سازمان یافته قاچاق مواد مخدر خاطرنشان کرد: ماموران واحدهای مختلف انتظامی سیستان و بلوچستان در هفت روز گذشته در مجموع تعداد 216 مجرم مواد مخدر شامل 62 خرده فروش و 140 معتاد را دستگیر و به مراجع قضایی معرفی کردند.

7 تن پسماند شیمیایی کشاورزی در شوشتر امحاء شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: هفت تن پسماند شیمیایی کشاورزی مربوط به شرکت کشت و صنعت امام خمینی(ره) با نظارت کارشناسان این اداره امحا شد.

بهروز نجاتی، در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: از آنجا که این پسماندها از نوع مواد شیمیایی بودند حمل، بارگیری و انتقال آنها با حضور و نظارت کامل کارشناسان این اداره انجام شد و امحای آنها از سوی یک شرکت دارای مجوز زیست محیطی به روش زباله سوزی استاندارد انجام می شود.

وی افزود: این پسماندها ظروف خالی سموم علف کش سنواتی استفاده شده در کاشت و داشت گیاه نیشکر بودند که در طی دو روز با رعایت کامل استانداردهای ایمنی و زیست محیطی به محل مربوطه منتقل شدند.

وی  ادامه داد: درحال حاضر تنها روش امحا این گروه از پسماندهای ویژه به دلیل سمی بودن موادی که قبلا در آنها وجود داشته و اجازه بازیافت آنها وجود ندارد استفاده از روش زباله سوزی در کوره های مخصوص و استاندارد است.

عراق واردات 29 محصول کشاورزی را ممنوع کرد

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: واردات 29 قلم محصول کشاورزی بر اساس اعلام دولت عراق به این کشور ممنوع شده است.

شهلا عموری، در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: بر همین اساس از تجار ایرانی در خواست می شود با توجه به لیست اعلامی از سوی کشور عراق نسبت به بارگیری کالاهای منع شده اقدام نکنند. وی ادامه داد: اطلاع تجار از ممنوعیت های واردات به کشور عراق باعث می شود تا روند صادرات دیگر کالاها به این کشور به صورت روان انجام شود. دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان با اشاره به اینکه محصول خرما از جمله مواردی است که واردات آن به عراق، ممنوعیت دائمی دارد افزود: خیار، ذرت زرد علوفه، بادمجان، کلم، گل کلم، هویج، کنار، سیب زمینی، کاهو، سیر، کدو، فلفل، تخم مرغ، مرغ زنده، گوجه فرنگی، شلغم و چغندر بخشی از اقلامی است که کشور عراق واردات آنها را ممنوع کرده  است.

عموری درخصوص دیگر محصولات ممنوع شده برای واردات به کشور عراق بیان داشت: مرغ کامل ذبح شده، عسل، ماهی دریایی منجمد، هندوانه، خربزه، باقلای سبز، جو علوفه، گندم، گاو و گوسفند، علوفه صنعتی و شیره خرما نیز اقلام ممنوع الورود به عراق هستند.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز خاطرنشان کرد: در اولین روز از فعالیت مرز چذابه طی هفته جاری(روز یکشنبه) تعداد 121 دستگاه کامیون عراقی حامل انواع کالاهای ایرانی به میزان سه هزار و 838  تن وارد این کشور شد. 

بازداشت پنجمین عضو شورای شهر ساری

ساری-  خبرنگار کیهان: پنجمین عضو شورای اسلامی شهر ساری بازداشت شد.

 در ادامه رسیدگی به پرونده های مالی شهرداری ساری، توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان مازندران یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر ساری دستگیر شد. دادستان مرکز استان با تائید خبر دستگیری پنجمین عضو شورای شهر ساری در رابطه با جرائم شهرداری ساری افزود: روند بررسی پرونده شهرداری و شورای شهر ساری ابتدا با دستگیری چند نفر از کارکنان شهرداری ساری آغاز شد. کریمی ، اضافه کرد: با دستگیری نخستین عضو شورای شهر ساری، بررسی پرونده وارد ابعاد جدیدتری شده و پنجمین عضو شورای شهر هم در کنار سایر افراد در چنگال قانون قرار گرفت.وی با اشاره به اینکه افراد دستگیر شده فعلا حق فعالیت ندارند گفت: پرونده افراد دستگیر شده در ارتباط با جرائم صورت گرفته در شورای اسلامی و شهرداری ساری در دادسرا تشکیل شده و به جرم این افراد رسیدگی می شود.وی ادامه داد: با دستگیری پنج نفر از 9 نفر اعضای شورای شهر ساری، این شورا از حد نصاب افتاده و نمی تواند تشکیل جلسه دهد و قانون باید درباره چگونگی ادامه فعالیت این شورا تصمیم گیری کند.