آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۶
شرکت ها
۲۸

بین الملل

گسترش فعالیت خدمات دهنده های کرونایی

دنیای اقتصاد : به دلیل افزایش تقاضا از یک شرکت شناخته شده در زمینه طب برای محصولاتی که به درمان کووید-19 کمک می کند، این شرکت به دنبال گسترش و افزایش نیروهای خود است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از کرونیکل لایو، شرکت ترموفیشر ساینتیفیک در حال حاضر طیف وسیعی از محصولاتی را به مشتریان ارائه می کند که برای تولید واکسن کووید-19 و کیت های آزمایشی مورد استفاده قرار می گیرند و اکنون در نظر دارد کارمندان بیشتری به ویژه پرسنل باتجربه شیفت شب برای بخش های مختلف تولید و همچنین کنترل کیفیت در شعبه کراملینگتون این شرکت در انگلستان استخدام کند.

نیکول آسپینال، مدیر شعبه کراملینگتون، گفت: «شعبه کراملینگتون شرکت ترمو فیشر ساینتیفیک هر ساله با سرعت فوق العاده ای در حال رشد است و ما همچنین تیم، ظرفیت و توانایی خود را گسترش داده ایم.»

وی گفت: «حتی قبل از همه گیری، شعبه کراملینگتون هر سال مبالغ بسیاری برای سرمایه گذاری دریافت می کرد که بتواند تقاضای روزافزون برای محصولات عرضه شده و انعطاف پذیری در زنجیره تامین را برای مشتریان پوشش دهد. ما هر سال با افزایش حجم سفارشات، رکورد جدیدی را شاهد بودیم، اما امسال همچنین در تلاش بوده ایم تا محصولاتی به مشتریان خود عرضه کنیم که برای مقابله با کووید-19 بتوانند کمک موثری انجام دهند.» ترمو فیشر ساینتیفیک، شرکتی پیشرو در زمینه خدمت به علم در جهان است که هم اکنون نیز به ماموریت خود ادامه می دهد تا مشتریان را قادر سازد جهان را سالم تر، تمیزتر و ایمن تر کنند. شعبه کراملینگتون در حال تولید محصولات «سینگل یوس تکنولوژی» است که در توسعه و تولید محصولات دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

نیکول گفت: «این تیم با وجود شیوع همه گیری در سطح جهانی، فوق العاده موفق بوده است و ما به تازگی یک اتاق تمیز تولید راه اندازی کرده ایم و همچنین سطح تولید محصولات خود را در این دوران افزایش داده ایم.»

گسترش این تیم، فرصت های بیشتری برای تولید، تضمین کیفیت، زنجیره تامین، پشتیبانی فروش، امور مالی، مهندسی و تدارکات را به همراه خواهد داشت.

ترمو فیشر ساینتیفیک، یک شرکت توسعه محصولات بیوتکنولوژی چند ملیتی آمریکایی است که در سال 2006 از ادغام دو شرکت ترموالکترون و فیشر ساینتیفیک تاسیس شده است. این شرکت در زمینه تولید و ساخت تجهیزات وابزارها و محصولات تشخیصی درمانی، مواد مصرفی آزمایشگاهی، نرم افزارها و خدمات بهداشتی و علوم زیستی در جهت پژوهش، اکتشاف و تحلیل فعالیت می کند.

طبق آمار، محصولات شرکت ترمو فیشر ساینتیفیک 46 درصد در علوم زیستی، 20 درصد در مراقبت های پزشکی و 34 درصد در صنعت، محیط زیست و ایمنی به کار می رود.

شرکت ترمو فیشر ساینتیفیک حدود 70 هزار کارمند در سراسر جهان دارد. این شرکت اعلام کرده است که ماموریت دارد تا دنیا را به جایی پاک تر، سالم تر و ایمن تر تبدیل سازد و به مشتریان کمک خواهند کرد تا تحقیقات علوم زیستی را سرعت دهند، چالش های پیچیده موجود در حوزه درمان و تشخیص بیماری را بهبود بخشند و داروهای آنها را به بازار عرضه کنند و تولیدات آزمایشگاهی را افزایش دهند.

نوشابه های کوکاکولا در بطری های بازیافتی

دنیای اقتصاد : نوشابه های گازدار کوکاکولا، اسپرایت و فانتا از این پس قرار است در بطری هایی که 100 درصد از پلاستیک های بازیافتی تولید شده اند در نروژ و هلند عرضه شوند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از وب سایت بوریج دیلی، در هلند، شرکت کوکاکولا قرار است تمامی بطری های پلاستیکی که در داخل این کشور تولید می شود را به بطری های 100 درصد بازیافتی پلاستیکی تغییر دهد. این اقدام موجب می شود نیازی به استفاده از حدود 10 هزار تن پلاستیک جدید تولید شده از نفت نباشد و از این رو کاهش 21 درصدی تولید آلایندگی کربنی ناشی از تولید بطری ها را برای یک سال درپی خواهد داشت. البته این میزان کاهش در مقایسه با شرایط کنونی است که در آن نیمی از بطری های نوشابه شرکت کوکاکولا در هلند از پلاستیک بازیافتی تامین می شوند.

در نروژ نیز کوکاکولا سعی دارد 100 درصد تمامی بطری هایی که به صورت بومی در این کشور تولید می شوند را از پلاستیک بازیافتی تامین کند و این برنامه در نیمه نخست سال آتی کلید می خورد. این اقدام در نروژ موجب خواهد شد از تولید سالانه 4هزار و 300 تن پلاستیک جدید ممانعت شود و نیز کاهش 28درصدی تولید آلایندگی کربنی ناشی از ساخت پلاستیک جدید را به همراه خواهد داشت. اکنون 25 درصد از بطری های نوشابه این شرکت در نروژ از پلاستیک های بازیافتی تامین می شوند.کوکا می گوید نخستین شرکتی در بازار این دو کشور است که به سوی استفاده از پلاستیک بازیافتی برای تمامی بطری ها حرکت کرده است. کوکاکولا در نظر دارد طی یک دهه آتی، استفاده از پلاستیک جدید بر پایه نفت را به طور کامل از سبد محصولاتش در اروپای غربی حذف کند. 

بازارهایی مثل هلند، نروژ و سوئد نرخ بالایی در جمع آوری بطری های پلاستیکی دارند. کوکاکولا می گوید: بخش کلیدی که اجازه می دهد این برنامه اجرایی شود، میزان بالای مشارکت مردم این کشورها در جمع آوری و بازگرداندن بطری های پلاستیکی است. این در حالی است که در ماه ژانویه، بی پرز، مدیر بخش توسعه کوکاکولا، توقف تولید نوشابه در بطری های پلاستیکی یک بار مصرف را رد کرد. او در گفت و گو با بی بی سی و در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد گفت: «مشتریان همچنان خواستار خرید این بطری ها هستند چراکه آنها علاوه بر وزن پایین تر خود به افراد این امکان را می دهند که در چند نوبت استفاده شوند. از این رو شرکت ما به دلیل وجود تقاضای بالا برای این نوع بسته بندی، فعلا به تولید آن ادامه خواهد داد.»

براساس گزارش بی بی سی، این نوع بطری ها سهم سه میلیون تنی در بسته بندی پلاستیکی سالانه دارند و در سال 2019 نیز کوکاکولا به عنوان برندی با بیشترین آلایندگی تولید فرآورده ها و پسماندهای پلاستیکی در سراسر جهان شناخته شد.