آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۵
جامعه
۱۰

عضو هیئت رئیسه مجلس هشدار داد: اجرای چراغ خاموش «سند 2030» در بدنه دولت

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: هنوز افراد و تصمیم گیرانی در بدنه دولت هستند که قصد دارند سند 2030 را به صورت چراغ خاموش اجرا کنند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به برخی اخبار مبنی بر اجرای سند 2030 در بدنه وزارت آموزش و پرورش و برخی مهدهای کودک اظهار داشت: با وجود اینکه بارها فریاد زدیم که برخی افراد در حال اجرای سند 2030 هستند اما نه تنها به آن توجه نشد بلکه مفاد این سند به برخی کتب درسی نیز وارد شده است. سلیمی افزود: طبق ارزیابی ها و اطلاعلاتی که ما در مجلس کسب کردیم، دولت به دنبال اجرای سند 2030 در یک سال گذشته بود اما برخی با آن مخالفت و این موضوع را انکار می کردند.

وی ادامه داد: با پیگیری ها و هشدارهای نمایندگان مجلس نسبت به اجرای سند 2030 در آموزش و پرورش، روند اجرای آن متوقف شد اما هنوز افراد و تصمیم گیرانی در بدنه دولت هستند که قصد دارند این سند را به صورت چراغ خاموش اجرا کنند. نماینده مردم محلات در مجلس، تغییر در شکل و شمایل برخی کتب درسی را در راستای اجرای چراغ خاموش سند 2030 ارزیابی کرد و گفت: ما در مجلس به صورت مکرر و در جلساتی که با دولت داشته ایم، خواستار تغییر در محتوای کتب درسی شده ایم اما با بی توجهی به تذکرات نمایندگان مجلس، تغییراتی جزئی و شکلی اعمال کرده اند که مورد رضایت نمایندگان و عامه جامعه نیست. سلیمی خاطرنشان کرد: اجرای چراغ خاموش سند 2030 در دولت باید متوقف شود زیرا این سند نسل نوآموز و آینده کشور را هدف قرار داده است.