آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۸
ورزش
۱۷

فریدون زندی در گفت و گو با جام جم: فعلا قصدی برای بازگشت به لیگ برتر ندارم

سعید اکبری

فریدون زندی در آلمان مربیگری یاد می گیرد؛ همانطور که بازیگری را در آلمان یاد گرفت. او بهتر از هرکس دیگری می داند کار مربیگری در آلمان چقدر با ایران فرق دارد. فریدون آنجا بزرگ شده و از امکانات این کشور به نفع خود،  به بهترین شکل ممکن استفاده می کند. پس بی دلیل نیست که علاقه ای به حضور در لیگ برتر ایران ندارد؛ یعنی حداقل در حال حاضر ندارد. زندی قصد دارد در مربیگری پله پله رشد کند. او تا تابستان امسال سرمربی تیم جوانان سنت پائولی بود ولی در ادامه تصمیم گرفت به تیم بزرگسالان منتقل شود. به همین دلیل به پیشنهاد باشگاه دینامودرسدن پاسخ مثبت داد و در حال حاضر به عنوان دستیار در آن تیم فعالیت می کند. در روزهای اخیر شایعات زیادی درباره احتمال بازگشت زندی به لیگ برتر مطرح بوده است. این که شاید همراه با آلکساندر نوری به تراکتورسازی یا استقلال ملحق شود.

زندی اما در گفت و گو با ما تمام این شایعات را رد می کند و به روزنامه جام جم می گوید: «فعلا قصدی برای بازگشت به لیگ برتر ایران ندارم. هدف اولم این بود بتوانم مربیگری را در آلمان یاد بگیرم. در باشگاه دینامودرسدن هم راحت هستم. کارم را شروع کرده ام و خدا را شکر همه چیز کاملا مهیاست. اینجا هر روز یک تجربه جدید به دست می آورم و دوست ندارم آلمان را ترک کنم.» این یعنی فریدون برخلاف شایعات اصلا علاقه مند نیست به ایران بیاید. او اضافه می کند: «راستش از ایران هم کسی با من مذاکره نکرده است. آلکساندر هم چیزی به من نگفته است. فکر می کنم اینها شایعه باشد. ولی امیدوارم نوری هر جا که باشد موفق شود.»

زندی که پیشکسوت باشگاه استقلال هم به حساب می آید، درباره وضعیت این باشگاه هم می گوید: «راستش من زیاد در جریان اتفاقات و اخبار داخلی باشگاه نیستم. تنها متوجه شدم فرهاد بعد از فینال حذفی جدا شده است. نمی دانم مدیریت باشگاه می خواهد چه تصمیمی بگیرد ولی مهم این است که زود دست به کار شود. یکی از مشکلات استقلال در سال های گذشته این بوده که فصل را با ناهماهنگی شروع کرده. از سویی مشکلات بدنی هم مشهود بوده است. استقلال باید خیلی زود تکلیف خود را مشخص کند.»

 
آخرین خبر؛ پیشنهاد 450 هزار دلاری استقلال به نوری

الکساندر نوری گزینه نیمکت استقلال است. پس از آن که حضور آندره آ استراماچونی روی نیمکت این تیم منتفی شد، احمد سعادتمند سریعا سراغ گزینه های دیگر رفت. نوری در دو باشگاه آخرش ناکام بود و به همین دلیل به دنبال چالش جدید است. باشگاه استقلال هم که به شدت تحت فشار است، شاید حضور نوری بتواند فشارها را کمتر و کمتر کند. خبرهای رسیده از داخل باشگاه حکایت از آن دارد که پیشنهاد مالی به این مربی ایران-آلمانی 450 هزار دلار  بوده است. نوری با این پیشنهاد موافقت کرده اما باشگاه تاکید دارد پول را به دلیل تحریم ، نه دلاری که ریالی به او بدهند. نوری با این پیشنهاد موافقت نکرده و طرفین همچنان به بحث های خود ادامه می دهند. گفته می شود در صورتی که سر این مساله توافق صورت گیرد، نوری سریعا به ایران می آید تا قرارداد را با استقلال امضا کند و در فصل جدید روی نیمکت آبی ها بنشیند. ظاهرا آبی ها از حدود 10 روز قبل پالس هایی را برای نوری فرستاده بودند.