آرشیو پنج‌شنبه ۲۷‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۸
حوادث
۱۹

کوتاه از حوادث

پسری که با همدستی دوستش از مغازه طلافروشی پدرش سرقت کرده بود بازداشت شد. مردی طلافروش با حضور در پلیس آگاهی استان کرمانشاه شکایت کرد که کلید گاوصندوقش را گم کرده بوده و نمی داند چطور سارقان وارد مغازه اش شده اند و یک میلیارد تومان طلا و سکه دزدیده اند. در ادامه معلوم شد از این ماجرا، شریک وی، پسر شاکی و دوستش باخبر بودند. ماموران از این افراد تحقیق کردند تا این که پسر جوان اعتراف کرد که با همدستی دوستش که پسر طلافروش بوده دسته کلید گاوصندوق را برداشته و در فرصتی مناسب طلا و سکه ها را سرقت کردند. بعد از آن اموال دزدی را در خودروی پژو 206 دوست دیگرشان پنهان کرده اند. خودرو کشف و طلاها به دست آمد. پسر مرد مغازه دار و راننده پژو که طلاها در آن بود نیز بازداشت شدند.

پسر 19 ساله ایرانی  به اتهام هک کردن سایت های آمریکایی تحت تعقیب اف بی آی قرار گرفت.  پلیس آمریکا اعلام کرده که این پسر 19ساله ایرانی که بهزاد نام دارد 1100 سایت گوناگون در جهان را هک کرده است. این اقدام او مسوولان آمریکایی را خشمگین کرده تا جایی که دادگاهی در آمریکا جوان ایرانی را مجرم شناخته و پرونده او را در اختیار اداره اف بی آی قرار داده و اعلام کرده که او با فعالیت های جنایی تحت تعقیب است چرا که  وب سایت های عمومی در سراسر جهان را با پیام های طرفدار ایران مورد نفوذ قرار داده و حتی 1100 وب سایت در سراسر جهان را با پیام های ایرانی جایگزین کرده است. طبق گزارش پلیس آمریکا  این جوان چهارم سپتامبر 2018 فعالیتش را شروع کرده و اقدامات او همچنان ادامه دارد و کدهای مخرب رایانه را در 51 وب سایت میزبان در ایالات متحده با جایگزینی محتوای آنها با تصاویر شهید سردار سلیمانی در پس زمینه پرچم ایران، همراه با پیام مرگ بر آمریکا منتقل کرده است. هنوز کسی از محل زندگی پسر جوان اطلاعی ندارد.

سوم سپتامبر 2020 یک هیات منصفه عالی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه ماساچوست، بهزاد را متهم کرد و پس از اتهام توطئه برای ارتکاب خسارت و آسیب عمدی، قرار بازداشت فدرال برای او نیز صادر شد.

 پسر دوچرخه سوار با افتادن در داخل کانال حفر شده بدون حفاظ، فوت کرد.   این پسر 11 ساله مشغول دوچرخه سواری در انتهای خیابان طالقانی تبریز بود که به داخل کانالی که توسط شهرداری برای اجرای یک پروژه ایجاد شده افتادو فوت شد. بررسی های اولیه نشان داد که کانال حفر شده ایمنی نداشته و بدون حفاظ بوده است. پرونده ای در دادستانی تبریز تشکیل تا علت حادثه معلوم و با شناسایی مقصران با آنها برخورد شود. همچنین شهردار منطقه مکلف شد، اطراف کانال را ایمن سازی و فنس کشی کرده و پروژه را در اسرع وقت به پایان برساند.

با کمک بانوان ایرانی مقیم ایتالیا زن 42 ساله از زندان همدان آزاد شد. یک زن همدانی چندی پیش با دریافت تسهیلات بانکی اقدام به راه اندازی یک خیاطی کرده بود که به علت ناتوانی در پرداخت اقساط با شکایت ضامن راهی زندان شد.

او به علت بدهی 25 میلیون تومانی از دی ماه سال گذشته در زندان بود که به دنبال مذاکرات صورت گرفته بخشی از این بدهی از سوی شاکی بخشیده شد. در ادامه با کمک بانوان ایرانی مقیم ایتالیا بخشی از بدهی این زندانی تامین و زمینه آزادی او فراهم شد.

درگیری مسلحانه در پیرانشهر باعث قتل دو نفر و زخمی شدن فرد دیگری شد. مردی از منطقه سیوه گده شهرستان پیرانشهر با پلیس تماس گرفت و از درگیری میان چند نفر خبر داد. زمانی که ماموران در محل حاضر شده، مشاهده کردند که دو نفر با شلیک گلوله به قتل رسیده اند. مرد دیگری هم زخمی شده بود که با حضور امدادگران اورژانس در محل درگیری، وی به بیمارستان منتقل شده که با تلاش پزشکان از مرگ نجات یافت. تحقیقات محلی نشان از این دارد که به احتمال زیاد انگیزه این جنایت عتیقه و آثار زیرخاکی بوده است.

تصادف پژو 405 و کامیونت در غرب کشور دو کشته و دو مصدوم بر جای گذاشت.   این تصادف در محور روانسر به کرمانشاه، نزدیک دهستان حسن آباد رخ داد. دو نفر از سرنشینان خودروی پژو 405 که کودک بودند فوت شد و دو سرنشین دیگر آن مصدوم و راهی بیمارستان شدند.