آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۵۲۳۷
حادثه
۱۰

اخبار

8 کشته  در حادثه رانش زمین در کلمبیا

مقامات محلی کلمبیا در روز یکشنبه اعلام کردند که در پی وقوع حادثه رانش زمین در بخش کائوکای این کشور، دست کم هشت نفر از جمله سه کودک جان خود را از دست دادند. یکی از مقامات محلی در این باره گفت: «برای دسترسی به محل وقوع این حادثه مشکلات زیادی وجود داشت. در چند نقطه مختلف، جاده ریزش کرده و ما نیز در شهر تجهیزات کافی نداشتیم.» این حادثه به دلیل بارش شدید باران که در این فصل بیشتر مناطق کلمبیا را تحت تاثیر قرار داده، رخ داده است. به گزارش شینهوا، نیروهای امدادی کلمبیا در تلاش برای استخراج اجساد قربانیان این حادثه از میان گل و لای هستند.

همسرکشی در فارس

فرمانده انتظامی کوه چنار فارس گفت: «مرد 46 ساله به دلیل عدم کنترل خشم با شلیک گلوله در این شهرستان همسر خود را به قتل رساند و با شلیک گلوله به سر خود قصد خودکشی داشت اما سریعا به مرکز درمانی منتقل و نجات پیدا کرد.»

بنا بر گزارش دریافتی روز دوشنبه از مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس، سرهنگ لطف الله محمدی در این باره گفت: «در پی وقوع یک فقره قتل در یکی از محلات شهر قائمیه، بلافاصله ماموران پلیس آگاهی به محل حادثه اعزام شدند.»

او در ادامه گفت: «در بررسی های اولیه مشخص شد فردی به علت اختلاف خانوادگی با همسر 42 ساله خود که در حال طی مراحل طلاق بوده اند درگیر و با یک قبضه کلت کمری او را از ناحیه سر مورد هدف گلوله قرار داده که به علت شدت جراحت وارده در دم به قتل رسیده است.»

فرمانده انتظامی کوه چنار گفت: «قاتل 46 ساله که عرصه را بر خود تنگ دیده بود با شلیک یک گلوله به سر خود قصد خودکشی داشت که ماموران سریعا او را با کمک عوامل امدادی به بیمارستان اعزام کردند.»

محمدی با بیان اینکه قاتل در بیمارستان بستری و حال عمومی او رضایت بخش است، گفت: «در صحنه درگیری یک قبضه اسلحه کلت کمری، دو تیغه خشاب و تعدادی فشنگ جنگی نیز کشف شد.»