آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۶۲۴۲
دانش
۱۵

قاب دانش

گزارش خبرنگار «جام جم» اثر مطبوعاتی برگزیده دومین جشنواره رسانه و آگاهی از مغز برگزیدگان دومین جشنواره رسانه و آگاهی از مغز به واسطه تلاش های چشمگیر برای ترویج و گسترش دانش علوم شناختی، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. این جشنواره همزمان با هفته جهانی آگاهی از مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در اسفند سال گذشته برگزار شد.

هدف از برگزاری این جشنواره، افزایش سرمایه و تاب آوری شناختی افراد جامعه و ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و نیز تقدیر از فعالیت های ترویجی دست اندرکاران فعال رسانه ها و شبکه های مجازی در حوزه علوم شناختی بود. در این رویداد بیش از 70 اثر از سوی فعالان رسانه ای و دانشجویان در بخش های رادیو، تلویزیون، مطبوعات، پادکست، اینستاگرام و فضای مجازی درطول هفته آگاهی از مغز دراین رسانه ها منتشرشد. 

دراین جشنواره در بخش مطبوعات عسل اخویان طهرانی از روزنامه جام جم، در بخش تلویزیون، برنامه چرخ از شبکه چهار سیما به تهیه کنندگی الهه بهبودی، در بخش رادیو، برنامه علم بهتر است از رادیو تهران به تهیه کنندگی آرزو مددی، دربخش پادکست، اپیزود همیشه بهار به تهیه کنندگی سمیرا قنبری و زهرا داوری کیا و در بخش اینستاگرام و فضای مجازی، محمد محمدی با صفحه مغز بدیع برگزیده و معرفی شدند.

هانیه علیزاده، دبیر این جشنواره گفت: با برگزاری این رویداد که پرورش شناختی کودکان در اولویت قرار داشت، تلاش شد محتوای علمی تولید شده در زمینه دانش و عملکردهای مغز به زبان ساده به جامعه منتقل شود تا آحاد مردم نسبت به عملکردهای مغز آشنا و در ارتقای توانمندی های مغزی اقدام کنند. وی افزود: سومین جشنواره رسانه و آگاهی از مغز امسال همزمان با هفته آگاهی از مغز برگزار می شود.