آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۷۹۳۹
ایران زمین
۱۵

اخبار

خوزستان رتبه نخست آموزش ومهارت آموزی به سربازان در کشور

اهواز - هفت هزار سرباز سال گذشته در خوزستان حرفه و مهارت فراگرفتند و این استان رتبه نخست آموزش و مهارت آموزی به سربازان در کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج)استان در نشستی با موضوع مهارت آموزی سربازان که با حضور مدیران دستگاه های مربوطه انجام گرفت، بیان کرد:حرفه آموزی سربازان در چند سال اخیر بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است که با همکاری دستگاه های مربوطه تلاش داشتیم تا با مهارت آموزی به سربازان شرایط را برای اشتغال و فعالیت سربازان در بازار کار فراهم کنیم.

سردار حسن شاهوار پور افزود: پارسال خوزستان در کل کشور رتبه نخست را در آموزش و مهارت آموزی به سربازان کسب کرد و از تمامی دستگاه های مربوطه درخواست داریم امسال نیز در اجرای این طرح نهایت همکاری را داشته باشند.

وی افزود: برای حرفه آموزی سربازان همکاری دستگاه هایی همچون فنی و حرفه ای، سازمان صمت و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی مهم است؛ با این اقدامات جوانان زیادی با مهارت وارد بازار کار می شوند و در کاهش نرخ بیکاری استان اثر گذار است.

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان بیان کرد: از امسال هر سه ماه یکبار اقدامات انجام شده در این طرح بررسی می شود و روند اعطای پرداخت تسهیلات به سربازان با مهارت از سوی بانک ها نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: تامین تجهیزات متناسب با مشاغل مورد نیاز در خوزستان و امکانات نرم افزاری برای مهارت آموزی سربازان بسیار مورد اهمیت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مرز خسروی برای تردد کاروانی زائران عتبات عالیات بزودی بازگشایی می شود

قصرشیرین - فرماندار قصرشیرین با اعلام اینکه مرز رسمی خسروی بزودی برای تردد کاروانی زائران عتبات عالیات بازگشایی می شود، گفت: بر این اساس روزانه 400 تا 500 نفر، بدون روادید در قالب کاروان های رسمی سازمان حج و زیارت با موافقت طرف عراقی از طریق این مرز عازم عراق خواهند شد.

«مرادعلی تاتار» افزود: رایزنی های لازم توسط مقامات کشورمان با طرف عراقی انجام شده و طرف عراقی آماده پذیرش کاروان های ایرانی به عتبات عالیات است.

وی اظهار داشت: در صورت بازگشایی، تردد زائران به صورت کاروانی خواهد بود و تردد انفرادی از این مرز انجام نمی شود.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: در سال های اخیر راهپیمایی اربعین به بزرگترین گردهمایی انسانی تبدیل شده و با توجه به اینکه مرز خسروی مناسب ترین محورهای مواصلاتی و راه های دسترسی را دارد یکی از مزیت های این مرز برای رفاه حال زائرانی است که این مسیر را برای تردد به عتبات عالیات انتخاب می کنند.

تاتار ادامه داد: تمام ادارات و دستگاه ها شبانه روزی پای کار هستند و امکانات هتل ها و زائرسراها و راه دسترسی شهرستان قصرشیرین بسیار شاخص بوده و از سوی دیگر این مرز نزدیکترین نقطه از کشور به پایتخت عراق است.

زیرساخت های انرژی آب و برق در مازندران مشکل جدی دارد

ساری - استاندار مازندران با تاکید بر این نکته که زیرساخت های انرژی آب و برق در استان دچار مشکل جدی است، گفت: تعادل بخشی به تولید و مصرف این دو انرژی در مازندران دست کم به پنج سال زمان نیاز دارد.به گزارش ایرنا، سیدمحمود حسینی پور افزود: متاسفانه در دولت گذشته به زیرساخت های این بخش توجهی نشده بود و در مقابل بدترین خاموشی ها اعمال شد و سیاستگذاری های نادرست هم سبب شد تا از توان بخش خصوصی هم در این بخش به درستی استفاده نشود. نماینده عالی دولت در مازندران از اختصاص پنج هزار میلیارد تومان در قالب فاینانس برای توسعه زیرساخت های برق استان خبر داد و تاکید کرد: متاسفانه تامین آب شرب مازندران هم با مشکل بسیاری جدی مواجه است.