آرشیو پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۶۴۵۴
اقتصاد
۴

عدد خبر

4200 عدد احیای واحدهای تولیدی

امیرحسین مدنی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و نماینده معاون اول رئیس جمهور در نهضت احیای واحدهای اقتصادی دیروز در سمینار آشنایی با صنعت احیا و تجدید ساختار واحدهای اقتصادی اظهار داشت: برای اشتغال زایی واحدهایی که معطل مانده، تعطیل یا با نصف یا یک سوم ظرفیت اسمی در حال فعالیت بودند احیا شدند و این نهضت همچنان ادامه دارد.وی اظهار کرد: 4200 واحد امسال اقتصادی به چرخه تولید برگشته اند که این مهم با کمک دستگاه ها در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی، معدنی و خدمات صورت گرفته است.

81 هزار طرح نیمه تمام در کشور

علی نبوی، معاون وزیر صمت با بیان این که در حال حاضر 81 هزار طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: البته اغلب این طرح ها زیر 20 درصد هستند و سرمایه گذاری خاصی ندارند. ما باید ابتدا به طرح های بالای 60 درصد کمک کنیم که زودتر تکمیل شوند. توازن به این معنا نیست که یک طرف را از دست داده و طرف دیگر را توسعه دهیم. هم اکنون مناطق 3 و 4 به اندازه کافی و بیشتر هم سرمایه دارند که ما در این مناطق مشوق دولت را نخواهیم داشت وگرنه باقی زیرساخت ها فراهم است.دستورالعمل سرمایه گذاری در وزارت صمت تدوین شده و پس از ابلاغ به صورت رسمی، جزئیات اعلام می شود.

50 درصد پرشدگی مخازن سدهای کشور

در حال حاضر میزان ورودی آب به سدهای کشور تا 20 بهمن ماه معادل 15میلیارد و 9میلیون مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته که عددی معادل 14 میلیارد و 79 میلیون مترمکعب بوده، 2درصد کاهش داشته، همچنین میزان خروجی از مخازن سدهای کشور در این تاریخ معادل 9 میلیارد و 74 میلیون مترمکعب ثبت شده است.در شرایط کنونی حجم آب موجود در مخازن 24 میلیارد و 45 میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به سال گذشته که عددی معادل 23 میلیارد و 39 میلیون مترمکعب بوده، 5 درصد افزایش داشته و درصد پرشدگی مخازن سدهای کشور به عدد 50 درصد رسیده است.