آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۵۶۹۵
بلاک چین
۱۹

گری گنسلر مدعی شد

توکن‏‏‏‏‏‏‏ های اثبات سهام اوراق بهادار ثبت‏‏‏‏‏‏‏ نشده هستند

منبع: میهن بلاک چین

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، روز گذشته در گفت وگویی با خبرنگاران اعلام کرد توکن های مربوط به شبکه های اثبات سهام (POS) مانند اتریوم، می توانند طبق قوانین آمریکا، اوراق بهادار ثبت نشده درنظر گرفته شوند که در آن صورت خرید و فروش آنها در ایالات متحده غیرقانونی بوده است.

به گزارش د بلاک، پیش از این گنسلر اعلام کرده بود که تمام رمزارزها غیر از بیت کوین، اوراق بهادار ثبت نشده هستند. گنسلر با اشاره به پیش بینی سود دریافتی توسط سرمایه گذاران هنگام خرید توکن های اثبات سهام گفت: سرمایه گذاران با پیش بینی سود، سرمایه گذاری می کنند و از این توکن ها انتظار بازدهی دارند. ممکن است این توکن ها مبتنی بر اثبات سهام باشند، توکن هایی که در قبال آنها سود 2، 4 و 18 درصدی دریافت می شود. گنسلر افزود: سرمایه گذاران این توکن ها را در یک پروتکل قفل می کنند، پروتکلی که اغلب گروه کوچکی از کارآفرینان و توسعه دهندگان مشغول توسعه آن هستند. من پیشنهاد می کنم هریک از اپراتورهای این دسته از توکن ها و واسطه ها با قانون سازگار شوند.

اظهارات گنسلر در واکنش به صحبت های راستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا طرح می شود که گفته بود اتریوم کالاست و باید زیرنظر آژانس او قرار گیرد.

گفت وگوی گنسلر با خبرنگاران پس از رای کمیسیون بورس در رابطه با پیشبرد 3 قانون پیشنهادی با هدف افزایش امنیت سایبری، حریم خصوصی مصرف کنندگان و استانداردهای سیستمی برای صنعت اوراق بهادار انجام شده است. این سه قانون پیشنهادی برخی از شرکت های فعال در حوزه ارز دیجیتال را هم شامل می شود.

رئیس کمیسیون بورس آمریکا پیش از این نیز گفته بود پروتکل های اثبات سهام ممکن است تحت قوانین اوراق بهادار قرار گیرند. علاوه بر این، کمیسیون بورس اخیرا با جریمه 30 میلیون دلاری صرافی کراکن و توافق مبنی بر ممنوعیت ارائه خدمات استیکینگ در آمریکا، نخستین اقدام اجرایی خود علیه شرکت های ارائه دهنده سرویس های استیکینگ را انجام داد.

لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان کل نیویورک نیز اخیرا در شکایتی علیه صرافی کوکوین مدعی شد؛ توکن اتر، یک اوراق بهادار ثبت نشده است و همچنین فعالیت توسعه دهندگان آن از جمله ویتالیک بوترین با قوانین اوراق بهادار آمریکا مطابقت ندارد.