آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۲۳۲۶۷
جامعه
۱۰

خبر

وزیر بهداشت: تا زمانی که کرونا وجود دارد تزریق واکسن باید حداقل سالی یک بار انجام بگیرد

وزیر بهداشت گفت: از آنجا که شیوع بیماری کووید 19 به آنفلوآنزا شباهت دارد، تا زمانی که ویروس کرونا وجود دارد، تزریق واکسن آن حداقل سالی یک بار باید انجام شود.

بهرام عین اللهی در گفت وگو با خبرگزاری ایرنا، با اشاره به ابلاغیه وزارت بهداشت مبنی بر عدم تزریق دز پنجم واکسن کرونا به افراد، اظهار داشت: در واکسیناسیون ویروس کرونا دیگر تعداد دز مطرح نیست زیرا کرونا مانند آنفلوآنزا است.

عین اللهی افزود: تاکید ما این است تا زمانی که کرونا وجود دارد، تزریق واکسن حداقل سالی یک بار انجام بگیرد. وی تاکید کرد: حتما تزریق واکسن برای سال آینده انجام بگیرد.

وزیر بهداشت درباره امکان شیوع دوباره کرونا در سفرهای نوروزی بیان داشت: ما آماده باش کامل داریم. یکی از کارهای مهم نوروزی مربوط به اورژانس کشور است که سال گذشته هم گزارش بسیار خوبی در این زمینه منتشر شد.

عین اللهی خاطرنشان کرد: اورژانس و همه مراکز درمانی کشور در نوروز به صورت 24 ساعته آمادگی ارائه خدمات به مردم را دارند.

صدور حکم قضایی در انتظار مالکانی که اقدام به ایمن سازی نکرده اند: تعداد ساختمان های ناایمن در تهران کاهش یافت

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از کاهش تعداد ساختمان ناایمن شهر تهران خبر داد و گفت: قرار است برای مالکانی که اقدام به ایمن سازی نکرده اند قاضی حکم صادر کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، قدرت الله محمدی درخصوص آخرین اقدامات انجام شده برای ایمن سازی ساختمان های ناایمن شهر تهران، اظهارداشت: 129 ساختمان ناایمن در تهران داشتیم که در حال حاضر به 99 ساختمان رسیده است. محمدی با اشاره به ورود دستگاه قضا به ماجرای ساختمان های ناایمن شهر تهران افزود: قرار است برای مالکانی که اقدام به ایمن سازی نکرده اند قاضی حکم صادر کند. وی با بیان اینکه پایش ساختمان های ناایمن شهر توسط آتش نشانی انجام شده است، ادامه داد: این کار از سال 95 به بعد آغاز شد و آتش نشانان کار را داوطلبانه آغاز کردند که در جریان آن توانستند 33 هزار ساختمان را در شهر تهران پایش کنند. این طور نیست که مردم فکر کنند این 33 هزار ساختمان ناایمن است و دیگر کسی نباید وارد آن شود، اقداماتی برای ایمن سازی آنها انجام شده است. مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: مالکان ساختمان ناایمن باید ایمنی در ساختمان های خود را ارتقا دهند و اگر به آن توجه نکنند بار اول انشعابات ساختمان قطع خواهد شد و در صورت عدم ارتقای ایمنی، ساختمان با دستور قضایی پلمب می شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی: معلمان مدارس غیردولتی پس از آموزش در دانشگاه فرهنگیان کارت «صلاحیت حرفه ای» دریافت می کنند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی بر لزوم گذراندن دوره های آموزشی ویژه معلمان، مدیران، مربیان و سایر کارکنان مدارس غیردولتی تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش، احمد محمود زاده در جلسه هم اندیشی با موسسان مدارس غیردولتی گفت: هر معلمی باید دارای صلاحیت های عمومی و دانش تخصصی و حرفه ای باشد و بتواند متناسب با کتاب های درسی، تدریس کند لذا نیاز است که حتما آموزش های لازم را بگذراند. به همین منظور بخشنامه «ضوابط علمی (صلاحیت و شایستگی عمومی، تخصصی و حرفه ای) و گزینش نیروی انسانی (معلمان، مدیران، مربیان و سایر کارکنان) مدارس و مراکز غیردولتی و توانمندسازی، آموزش و ارتقای آنان» به استان ها ابلاغ شده است.

محمود زاده ادامه داد: در این راستا دوره های مختلف متناسب با ساعت آموزشی با سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی هماهنگ شده است تا معلمان مدارس غیردولتی بتوانند از این دوره ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تمام معلمان مدارس غیردولتی باید در دوره های آموزشی دانشگاه فرهنگیان شرکت و کارت صلاحیت های حرفه ای معلمی را دریافت کنند، افزود: دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان بعد از ایام نوروز آغاز می شود و تمام معلمان مدارس غیردولتی تحت پوشش این آموزش ها قرار می گیرند.

محمودزاده با اشاره به نظارت ویژه بر محتواهای آموزشی در مدارس غیردولتی، گفت: تمام محتواهای آموزشی مدارس غیردولتی باید از شاخص های نظارت محتوایی عبور کنند و نباید هر جزوه یا کتاب کمک آموزشی وارد مدارس غیردولتی شود که در این راستا هم بخش نظارت سازمان و هم بخش ساماندهی کتب کمک آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و هم سامانه کنترل کیفیت منابع آموزشی و تربیتی مکتوب samanketab.roshd.ir فعال است.

ساعت کار داروخانه های هلال احمر در ایام نوروز اعلام شد

سخنگوی جمعیت هلال احمر از فعال بودن داروخانه های این جمعیت در ایام تعطیلات نوروز 1402 در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وحید سلیمی گفت: در روزهای تعطیل نوروز داروخانه های این جمعیت در 34 شهر کشور در نوبت کاری صبح و عصر از ساعت 9 تا 12 و 15 تا 18 باز خواهند بود. سلیمی تاکید کرد: این داروخانه ها در روزهای غیرتعطیل فروردین 1402، به روال عادی خود، همچون گذشته آماده خدمت رسانی به هموطنان هستند. وی افزود: داروخانه مرکزی هلال احمر در تهران نیز در ایام تعطیلات نوروز از ساعت 8 صبح الی 13 دایر خواهد بود و در روزهای غیر تعطیل ایام نوروز از ساعت 7:30 صبح تا 16:30 ارائه خدمت خواهد کرد. همچنین داروخانه مرکزی شماره 2 (تهرانپارس) روزهای غیرتعطیل از ساعت 7:30 صبح تا 13 فعال خواهد بود. لازم به ذکر است که داروخانه مرکزی هلال احمر دوشنبه 29 اسفندماه 1401 به دلیل انبارگردانی تعطیل است. داروخانه مرکزی شماره 2 (تهرانپارس) نیز روز یکشنبه 28 اسفند ماه (از ظهر) و روز دوشنبه 29 اسفندماه 1401 به دلیل انبارگردانی تعطیل خواهد بود.

امروز؛ افتتاح 5 ایستگاه جدید : پرونده ایستگاه های باقی مانده خطوط 6 و 7 مترو تهران سال آینده بسته می شود

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: امروز شنبه ایستگاه های میدان هفتم تیر، میدان ولی عصر (عج)، بوستان لاله، کارگر و شهید دادمان به بهره برداری می رسد.

محسن هرمزی در گفت وگو با خبرگزاری فارس درخصوص افتتاح مترو در روز شنبه اظهارداشت: بهره برداری همزمان از چهار ایستگاه و 9.5 کیلومتر مسیر تونلی در خط 6 (شامل ایستگاه های میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولی عصر (عج)، بوستان لاله و کارگر) به همراه ایستگاه شهید دادمان و ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت شامل 1.5 کیلومتر مسیر در خط 7 روز شنبه(امروز) انجام می شود.

هرمزی ادامه داد: در مجموع پنج ایستگاه و 11 کیلومتر مسیر تونلی در خطوط 6 و 7 شبکه مترو تهران با افتتاح چهار ایستگاه خط 6 به تعبیری قطعه میانی این خط وارد مدار بهره برداری شده و 17 ایستگاه و 27 کیلومتر مسیر پیوسته در خدمت شهروندان قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، ایستگاه شهید دادمان بیستمین ایستگاه خط 7 محسوب می شود که وارد مدار بهره برداری می شود و سال آینده، عملا پرونده ایستگاه های باقی مانده خطوط 6 و 7 بسته می شود.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه ادامه داد: برای این پنج ایستگاه و 11 کیلومتر مسیر، رقمی بالغ بر سه هزار میلیارد تومان هزینه شده است.