آرشیو یک‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۱۰۵۵۳
صفحه آخر
۸

دشت یک میلیارد و 300 میلیونی افتتاحیه نوروزی سینماها

چهارفیلم جدید اکران نوروزی توانستند طی 3 روز نخست نمایش خود، یک میلیارد و 300 میلیون تومان فروش داشته باشند تا دور نخست سفرها و بازار خرید ایام عید، تاثیر خود را به این ترتیب بر روی سینما نشان دهند.همان گونه که انتظار می رفت، فیلم های اکران نوروزی نتوانستند افتتاحیه قابل توجهی را تجربه کنند تا مجموع فروش این 4 فیلم، از مرز یک میلیارد و 300 میلیون تومان فراتر نرود. در این 3 روز، 1732 سانس برای این فیلم ها تعریف شد و 33 هزار و 201 نفر نیز به تماشای این آثار نشستند.

فسیل

پرفروش ترین افتتاحیه متعلق به کمدی فسیل بود تا این فیلم، از هم اکنون برای دیگر رقبای نوروزی خود، خط و نشان بکشد. افتتاحیه فسیل بایک میلیارد و 57 میلیون تومان رقم خورد یعنی بیش از 80درصد مجموع گیشه این 4 فیلم، متعلق به نمایش فسیل بوده است. این فیلم در 1151 سانس نمایش داده شد و 27 هزار و 302 نفر نیز به تماشای آن نشستند.

داستان فیلم کریم امینی در سال های پیش از انقلاب روایت می شود. در این فیلم، بهرام افشاری، هادی کاظمی، الناز حبیبی، الهه حصاری، ایمان صفا، بابک کریمی، سیدجواد هاشمی، غلام رضا نیکخواه، سمانه منیری، امید روحانی، علیرضا استادی، قاسم زارع، خشایار راد و مجید شهریاری به ایفای نقش پرداخته اند.

غریب

دومین فیلم مورد استقبال مخاطبان طی 3 روز اخیر، غریب محمدحسین لطیفی است. افتتاحیه این فیلم در 414 سانس تعریف شد، 4034 نفر به تماشای آن نشستند تا گیشه 158 میلیون تومانی برای فیلم محقق شود.

در غریب که چند روز از زندگی شهیدمحمد بروجردی را روایت می کند، بابک حمیدیان، مهران احمدی، رحیم نوروزی، هژیرسام احمدی، پردیس پورعابدینی، محمدرسول صفری، سام کبودوند، حسام محمودی، مجید اسماعیلی، فرهاد قائمیان، جعفر دهقان، سامیه لک و سمیرا کریمی به ایفای نقش پرداخته اند.

عروس خیابان فرشته

کمدی مهدی خسروی تنها 1840 مخاطب در 158 سانس داشت. گیشه افتتاحیه فیلم نیز حدود 75 میلیون تومان بوده است.

در این فیلم که محمدرضا شریفی نیا، تهیه کننده و بازیگر اصلی آن است، عاطفه رضوی، مهراوه شریفی نیا،علیرضاجعفری،فهیمه رحیمیان،سام نوری، پوریاپورسرخ،حسام نواب صفوی،کمند امیرسلیمانی، شقایق فراهانی، رامین ناصرنصیر و فهیمه رحیم نیا بازی کرده اند.

این فیلم، درباره خانواده مهاجری است که در خانه ای قدیمی در دل خیابان فرشته (که متعلق به دایی خانواده است) زندگی می کنند. هر یک از اعضای خانواده، از فضای این خانه به نحوی ارتزاق می کند. بازگشت دایی خانواده پس از سال ها به همراه عروسش از خارج از کشور به نیت فروش خانه قدیمی، خانواده مهاجر را وارد چالش و دردسرهای بزرگی می کند و این خانواده تلاش می کنند، به هر نحوی این خانه را حفظ کند.

بچه های طوفان

بچه های طوفان هنوز نتوانسته تعداد سینماهای بسیاری را با خود همراه کند به همین دلیل، افتتاحیه فیلم تنها در 7 سالن و برای 25 مخاطب رقم خورد. این فیلم که تنها در 9 سانس نمایش داده شد، نتوانست فروش خود را به مرزیک میلیون تومان برساند.

در این فیلم که با محوریت چند نوجوان روایت می شود، پژمان بازغی، رضا ناجی، مریم بوبانی، سوگل طهماسبی، ونوس حسن کانلی و پرهام دلدار، بازی کرده اند.همواره روزهای آخر اسفند، سینماها دچار یک افول موضعی می شوند. این روند از نخستین روزهای سال جدید با افزایش قابل توجهی همراه خواهد شد که عیار واقعی اکران نوروزی در آن زمان سنجیده می شود.