افزایش تعداد پذیرفته شدگان رشته مهندسی معماری و تبعات آن

نویسنده:
پیام:
چکیده:
رشد تعداد دانشجویان و بالطبع دانش آموختگان رشته مهندسی معماری نسبت به دهه های گذشته و در مقایسه با دیگر رشته ها وضعیت غیر متعارفی در کشور پیش آورده که می تواند زمینه ساز بروز مشکلاتی در ابعاد آموزشی و ادمه تحصیل و از همه مهمتر اشتغال دانش آموختگان این رشته در آینده نزدیک باشد. بررسی آمار اوضاع را بسیار نگران کننده نشان می دهد. بازار کار نامناسب باعث تمایل به ادامه تحصیل می شود که خود بحرانی ساخته است. با مهار روند فزونی پذیرفته شدگان و تغییر اوضاع کار می توان از آثار نامطلوب این پدیده بر ساخت و ساز کشور کاست. این مطلب وابسته به اقدامی سریع و موثر در این عرصه است.
زبان:
فارسی
صفحه:
41
لینک کوتاه:
magiran.com/p1123975 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.