شبیه سازی عددی اتصالات خمشی فولادی پس کشیده و بررسی نقش اجزاء اتصال در رفتار آن

پیام:
چکیده:
اتصالات فولادی پس کشیده، گونه نوینی از اتصالات تیر به ستون هستند که در این نوع اتصالات لنگر خمشی و نیروی برشی با استفاده از کابل های فولادی با مقاومت بالا انتقال می یابند. در این اتصالات از اتلاف کننده، برای افزایش ظرفیت اتلاف انرژی استفاده می شود. در این مقاله شبیه سازی عددی کامل اتصال پس کشیده با استفاده از نرم افزار آباکوس انجام گرفته و نتایج تحلیل چرخه ای آن با نتایج آزمایشگاهی مقایسه شده است. همچنین شبیه سازی ساده شده اتصال نیز انجام گرفته است که به زمان بسیار کمتری برای تحلیل نیاز دارد. در این شبیه سازی ساده شده، از المان تیر به جای المان حجمی، برای شبیه سازی کابل و از جوش به جای پیچ، برای اتصال اتلاف کننده استفاده شده است. پاسخ چرخه ای شبیه سازی عددی با نتایج آزمایشگاهی تطابق بسیار مناسبی دارد. همچنین فرضیات استفاده شده برای ساده کردن شبیه سازی، از دقت بالایی برخوردارند، چون نتایج شبیه سازی های عددی کامل و ساده شده بسیار به یکدیگر نزدیک هستند. بنابراین می توان با اطمینان کامل از شبیه سازی ساده شده استفاده کرد و با کمترین زمان مورد نیاز، تحلیل اتصال را انجام داد، علاوه بر اینکه حجم خروجی نرم افزار هم بسیار کمتر است. با توجه به اینکه ساخت نمونه های آزمایشگاهی نسبت به نمونه های شبیه سازی شده کامپیوتری، نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری دارند، بنابراین به راحتی می توان شبیه سازی های عددی با حضور مجزای سیستم های اتلاف کننده و پس کشیده، ایجاد کرد و تاثیر این سیستم ها را روی رفتار اتصال بررسی کرد.
زبان:
فارسی
صفحات:
11 -28
لینک کوتاه:
magiran.com/p1145542 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.