شناسایی نفوذ به شبکه های کامپیوتری سیستم های نظامی، به روش تشخیص ناهنجاری

پیام:
چکیده:
کسب اطلاعات از وضعیت نظامی و امنیتی دشمن یکی از پارامترهای بسیار مهمی است که همواره در امور دفاعی مورد توجه قرار می گیرد. یکی از منابع مهم کسب اطلاعات، نفوذ به پایگاه های داده و شبکه های کامپیوتری استفاده شده در سیستم های دفاعی است. از این رو این شبکه ها همواره در معرض حملات سایبری دشمن می باشند. به همین دلیل حفظ امنیت آنها یک امر حیاتی به شمار می آید. امروزه استفاده از سیستم های تشخیص نفوذ به منظور حفظ امنیت سیستم ها به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. یکی از شاخه های تشخیص نفوذ به شبکه های کامپیوتری، استفاده از روش های تشخیص ناهنجاری در داده های شبکه است. این روش ها با مقایسه شرایط عادی سیستم با شرایط مشاهده شده، به منظور تشخیص تفاوت های حاد که معمولا در صورت بروز حملات رخ می دهد، نفوذ به شبکه را تشخیص می دهند. وضعیت رفتاری، وضعیت ارتباطات، تعداد مشترکین و درخواست های معمول مشترکین و نیز مناسبات نرم افزاری و سخت افزاری در جریان، از این دسته اند. در این مقاله روش ضریب داده پرت محلی (Local Outlier Factor)، به عنوان یکی از روش های مبتنی بر یادگیری ماشین که از آن می توان جهت شناسایی نفوذ به شبکه های کامپیوتری استفاده کرد، معرفی شده است. همچنین نحوه بکارگیری آن در یک مطالعه موردی، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
زبان:
فارسی
صفحه:
17
لینک کوتاه:
magiran.com/p1281391 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!