نقش و کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی

پیام:
چکیده:
هدف این پژوهش بررسی نقش و کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت ارتباط با مشتری و آشنایی با جوانب مختلف مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی است. نخست با اصول و مفاهیم مدیریت ارتباط با مشتری آشنا می شویم. سپس به ضرورت های استفاده از CRM در سازمان اشاره می شود و هدف های مدیریت ارتباط با مشتری بیان می شود. در ادامه با بیان انواع سیستم های CRM به بررسی ابعاد و عناصر CRM می پردازیم. در مورد رابطه ی بین مدیریت ارتباط با مشتری و عملکرد سازمانی؛ به ویژگی های کاربردی مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، عوامل کلیدی موفقیت در پیاده سازی استراتژی CRM، بهبود فرایند خدمت رسانی به مشتری با پیاده سازی CRM و مزایای استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری اشاره می شود. گرچه در استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری، چالش های اجرایی CRM را باید مدنظر داشت. بحث اصلی مقاله استفاده از فاکتورهای فناوری اطلاعات در CRM است و در طی بحث مفهوم مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی طرح و بررسی می شود، تفاوت eCRM با CRM در اثر به کارگیری فناوری اطلاعات، مدیریت روابط مشتری الکترونیکی (ECRM) و مزایای آن، کاربرد تلفن همراه در CRM و نقش وب سایت در مدیریت الکترونیکی روابط با مشتریان مطرح و بررسی می شود.
زبان:
فارسی
صفحه:
63
لینک کوتاه:
magiran.com/p1593513 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.