اینتراواسکولر پاپیلاری اندوتلیال هیپرپلازی به دنبال گزش حشره

پیام:
چکیده:
مقدمه
اینتراواسکولر پاپیلاری اندوتلیال هیپرپلازی یا Masson hemangioma (MH) یک ضایعه ی عروقی غیرمعمول خوش خیم است. این ضایعه یک ضایعه ی واکنش تزاید عروقی به دنبال استاز عروقی است.
گزارش مورد: در بیمار ما ضایعه ای در ناحیه ی زیر چانه به دنبال گزش حشره ایجاد شد که در بررسی های به عمل آمده MH تشخیص داده شد.
نتیجه گیری
در ضایعاتی که به صورت توده ای سفت با تغییر رنگ قرمز یا آبی تظاهر پیدا می کنند، به ویژه به دنبال تروما بهتر است موارد نادری ازجمله MH را به عنوان یکی از تشخیص های افتراقی مدنظر داشته باشیم.
نوع مقاله:
گزارش موردی
زبان:
فارسی
صفحات:
262 -265
لینک کوتاه:
magiran.com/p1801389 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.