روشی نوین برای تشخیص خطوط بحرانی با پتانسیل ایجاد خروج های پی در پی در شبکه های قدرت

پیام:
چکیده:
خاموشی‏ ها همواره از عوامل اصلی تهدید برای امنیت سیستم‏ های قدرت می‏ باشند. خروج‏ های پی‏ درپی از اصلی‏ترین عوامل خاموشی‏ ها شناخته می‏ شوند. خطوط انتقال از مهمترین تجهیزات شبکه قدرت هستند که خروج آن‏ها می‏ تواند منجر به خروج‏ های پی‏ درپی بعدی گردد. در این مقاله با استفاده از درخت تصمیم ‏گیری که از روش‏های هوش مصنوعی است به شناسایی آنلاین خطوط بحرانی شبکه که منجر به ایجاد خروج ‏های پی‏ درپی می‏ شوند، پرداخته می‏ شود. درخت تصمیم آموزش دیده قادر است در هر نقطه کار شبکه شکننده بودن یا نبودن شبکه را تخمین بزند و بهره ‏بردار قادر خواهد بود بر طبق آن شرایط بهره ‏برداری را تغییر دهد. بدین منظور در گام اول با معرفی شاخص ‏های مناسب و بر اساس خاموشی ‏های حادث شده در تمامی آرایش ‏های بار و تولید مختلف و همچنین آرایش های مختلف شبکه، ورودی‏ ها و خروجی ‏های لازم برای درخت تصمیم تولید می ‏شوند. در گام بعد، از نتایج بدست آمده در گام اول با استفاده از آموزش درخت تصمیم ‏گیری، الگوریتمی جهت شناسائی آنلاین خطوط بحرانی و شکنندگی شبکه برای ایجاد خاموشی پیشنهاد می‏ شود. روش پیشنهادی در شبکه استاندارد 39 یاسه IEEE پیاده سازی و نتایج آن ارائه می‏ گردد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
2 -11
لینک کوتاه:
magiran.com/p1907303 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.