رویکردها و چالش های مدل جعبه سفید در پیاده سازی الگوریتم های رمزنگاری قالبی

پیام:
چکیده:
با رشد فناوری و گسترش ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری، حملات علیه رمزهای قالبی جنبه های جدیدی یافته است. در بسیاری از موارد، مهاجمان به جای تلاش برای انجام حملات تحلیل نظری و محاسباتی، از نقاط ضعف موجود در نحوه پیاده سازی رمزهای قالبی استفاده می کنند. هر چقدر میزان دسترسی مهاجمان به جزئیات پیاده سازی رمزهای قالبی بیشتر باشد، شانس حملات موفق افزایش می یابد. بنابراین، طراحی و ارائه روش هایی برای پیاده سازی امن رمزهای قالبی، که حتی در صورت فاش شدن تمام جزئیات پیاده سازی، کماکان از شکسته شدن توسط مهاجمان ایمن بمانند، اهمیت زیادی یافته است. در این مقاله ابتدا مدل های مختلف پیاده سازی رمزهای قالبی را توضیح خواهیم داد؛ سپس مفاهیم اساسی رمزنگاری جعبه سفید را بیان خواهیم کرد. در ادامه با بیان کاربردهای رمزنگاری جعبه سفید، چندین طرح ارائه شده برای پیاده سازی جعبه سفید رمزهای قالبی را شرح خواهیم داد.
زبان:
فارسی
صفحات:
3 -20
لینک کوتاه:
magiran.com/p1944745 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!