کاربرد دینامیک سیالات محاسباتی در تحلیل عددی سرریز مستطیلی

پیام:
چکیده:
امروزه با پیشرفت دنیای نرم افزاری تحلیل عددی انواع سرریزهای به کار رفته در صنعت سدسازی به راحتی مقدور می باشد. هدف اصلی مقاله حاضر کاربرد دینامیک سیالات محاسباتی در تحلیل عددی سرریز های مستطیلی به کمک نرم افزار flow3D می باشد.در این پژوهش از سرریز مستطیلی به ابعاد 30،50،10 سانتی متر (طول،عرض،ارتفاع) در یک کانال استفاده شده است.پارامترهایی از قبیل تغیرات فشار،سرعت در راستای(X،Y،Z)، ویسکوزیته و... مورد ارزیابی قرارگرفته و نتایج هر بخش به صورت جداگانه در قسمت های بعدی توضیح داده شده است.
کلیدواژگان:

دینامیک سیالات محاسباتی، سرریز مستطیلی، معادلات حاکم برجریان، flow3D

زبان:
فارسی
صفحات:
61 -66
لینک کوتاه:
magiran.com/p1987600 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.