مروری بر پیامدهای فردی و اجتماعی ورزش همگانی

نویسنده:
چکیده:
ورزش به عنوان منبعی از تغییرات مثبت و مفید در طی دوران های مختلف زندگی اعم از کودکی، نوجوانی و بلوغ می تواند سبب بهبود وضعیت کلی افراد گردد و سبب ایجاد یک روند یادگیری مادام العمر گردد. افراد شرکت کننده در ورزش از نظر سلامتی و تندرستی، روحی و روانی در سطح مناسبی می باشند. ورزش همگانی به عنوان یک ابزار کم هزینه و مفرح و در عین حال موثر که قابلیت اجرای آن برای عموم از حیث ویژگی های فردی و اجتماعی وجود دارد، می تواند به عنوان بخشی از برنامه زندگی روزانه افراد، نقش بسزایی در بهبود کیفیت سطح سلامت آن ها داشته باشد. مروری بر پژوهش های صورت گرفته نشان داد که ورزش همگانی با پیامد های مثبت فردی و اجتماعی همچون بهبود کیفیت زندگی، سلامت عمومی، سلامت اجتماعی، وحدت و انسجام اجتماعی، توسعه و رفاه اجتماعی، همبستگی اجتماعی، اعتماد اجتماعی، سلامت خانوداگی، توسعه سرمایه اجتماعی... همراه است. لذا توجه به این نوع ورزش قابل تامل بوده و به نشاط پایدار و کاهش تنش در جامعه ای سالم کمک خواهد نمود.  این مقاله از نوع توصیفی بوده و در آن برای جمع آوری اطلاعات از روش کتابخانه ای استفاده شده است.
زبان:
فارسی
صفحه:
30
لینک کوتاه:
magiran.com/p1988848 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!