مشروعیت داوری انلاین در تجارت بین المللی بر خط

نویسنده:
چکیده:
امروزه در عرصه تجارت بین الملل درج شرط داوری در قراردادهای بین المللی یکی از شروط ثابت در این گونه قراردادها می باشد.یکی از مزایای داوری سرعت در رسیدگی می باشد.یکی از شیوه های که به منظور حصول به این شیوه توسعه پیدا کرده است داوری آنلاین می باشد.در خصوص داوری آنلاین مباحث متعددی در حقوق داوری مطرحه شده است  که از جمله آن می توان به ادله در داوری انلاین و اعتبار داوری آنلاین به عنوان شیوه رسیدگی حل اختلاف اشاره نمود. در این مقاله تلاش گردیده است اعتبار و مشروعیت داوری آنلاین مورد بحث و بررسی قرارگیرد.
زبان:
فارسی
صفحات:
7 -33
لینک کوتاه:
magiran.com/p1994618 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.