ارائه ی یک مدل دوهدفه برای طراحی شبکه ی توزیع در یک زنجیره ی تامین سه سطحی با در نظر گرفتن تورم در محیط فازی

پیام:
چکیده:

طراحی و تحلیل شبکه‌ی توزیع در یک زنجیره‌ی تامین یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی شرکت‌های توزیع‌کننده است. در این مقاله به بهینه‌سازی دوهدفه‌ی شبکه‌ی توزیع در یک زنجیره‌ی تامین سه‌سطحی در حالت چندمحصولی - چند دوره‌یی که شامل کارخانجات تولیدی و مراکز توزیع و مشتریان است، پرداخته شده است. در تحقیق پیش رو سعی شده است اثر برخی از عوامل مانند شرایط آب و هوایی، حملات تروریستی و... بر روی شبکه‌های توزیع در قالب مفهوم قابلیت اطمینان بررسی شود. در این مقاله همچنین سعی شده است با فازی در نظر گرفتن برخی از هزینه‌ها و بررسی اثر تورم بر روی هزینه‌هایی که مراکز توزیع با آنها درگیرند هرچه بیشتر مسئله به مسائل مرتبط در دنیای واقعی نزدیک‌تر شود. بنابراین افزودن قابلیت اطمینان به‌عنوان یک هدف جدید و همچنین بررسی اثر تورم بر روی هزینه‌های مراکز توزیع از جمله جنبه‌های نوآوری در این تحقیق هستند. از آن‌جا که این مسئله پیچیدگی بالایی دارد و جزء مسائل NP-hard است، از روش فراابتکاری ژنتیک در حل آن استفاده شده و در نهایت نتایج به دست آمده تحلیل و بررسی شده است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
71 -80
لینک کوتاه:
magiran.com/p2038694 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.