افزایش امنیت انرژی با استفاده از مهفوم تاب آوری در زیر ساخت های ترکیبی

پیام:
چکیده:

استفاده از زیرساخت ترکیبی انرژی با توجه به پیدایش فناوری های جدید در دهه اخیر توسعه فراوانی یافته است. لذا مدل سازی و بررسی تامین انرژی برای مصرف کننده ها در سطح امنیت قابل قبول امری ضروری محسوب می شود. همچنین لازمه توسعه پایدار در تمامی جهت ها، توسعه و حفظ منابع و زیرساخت ها در برابر حوادث طبیعی و تهدیدات خارجی است. در این پروژه یک مرکز نظامی به صورت ریزشبکه در نظر گرفته شده است و سعی شده تا از زیرساخت شبکه های انرژی مختلف نظیر برق، گاز استفاده شود تا انرژی موردنیاز مجموعه در صورت وقوع حمله تامین شود و همچنین امنیت زیرساخت انرژی افزایش یابد. در این مقاله از شاخص تاب آوری در راستای اهداف پدافند غیرعامل استفاده شده است تا از امنیت انرژی موردنیاز یک مرکز نظامی برآورد دقیقی صورت گیرد. با توجه به نتایج شبیه سازی، براثر وقوع حمله به باس های حیاتی میزان انرژی تامین نشده و هزینه کل به شدت افزایش می یابد. بدین صورت که در ریزشبکه پیشنهادی، هزینه کل تا 6% افزایش پیدا می کند.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
419 -432
لینک کوتاه:
magiran.com/p2039593 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!