یک مبدل باک سه گانه با گذر ولتاژ صفر مبتنی بر سلف های میانی

پیام:
چکیده:
در این مقاله یک مبدل باک سه گانه با گذر ولتاژ صفر ارائه شده است. ساختار ارایه شده، از سه مبدل باک با آرایش موازی برای افزایش قابلیت اطمینان تشکیل شده است که از سه سلف میانی برای اتصال بین طبقات استفاده شده است تا تلفات ناشی از سوئیچینگ سخت را کاهش دهد. همچنین گذر ولتاژ صفر توسط رزونانس بین خازن پارازیتی کلیدهای قدرت و سلف معادل از دید هر خازن انجام می شود. تحلیل مدار پیشنهادی در حالتهای عملکردی مختلف انجام شده است. مبدل باک پیشنهادی در محیط سیمولینک متلب شبه سازی شده است. نتایج به دست آمده ثابت میکند که تلفات سوئیچینگ و همچنین تلفات دیودهای هرزگرد می تواند توسط روش گذر ولتاژ صفر سوئیچ های قدرت بسیار کاهش یابد و یک مبدل با عملکرد بالا طراحی کرد. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که خروجی بعد از 0.6ms به مقدار نهایی 40V میرسد و تغییرات ولتاژ خروجی 0.5V است و در نتیجه ریپل خروجی برابر %1.25 است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
43 -50
لینک کوتاه:
magiran.com/p2048336 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!