کتاب شناسی پاسخ به شبهات قرآنی

پیام:
چکیده:

قرآن کریم از همان ابتدای نزول مورد هجمه معاندان و مخالفان قرار گرفت و آنان شبه هائی علیه قرآن مطرح نمودند. مسلمانان نیز از ابتدای نزول تاکنون به شبهات مطرح‌شده پاسخ داده‌اند. شناخت منابعی که به شبهات‌قرآنی پاسخ داده‌است؛ برای محققان ضروری و مهم به نظر می‌رسد. در این نگارش 159 کتاب معرفی می‌شود که در موضوع پاسخ به شبهات‌قرآنی شناخت جامع و کاملی به مخاطبان ارائه می‌دهد. این کتاب‌ها در موضوعاتی چون: روش‌شناسی پاسخ به شبهات، پاسخ به شبهات و اشکالات مستشرقان و دایرهالمعارف لایدن، پاسخ به شبهات و اشکالات نواندیشان و پاسخ به اشکالات پیرامون وحی و غیره هستند. معرفی این کتاب‌ها سبب دستیابی راحت‌تر، سریع‌تر، دقیق‌تر و کامل‌تر به شبهات می‌شود، همچنین پژوهشگران با شناخت این منابع و استفاده از آن‌ها، می‌توانند تحقیقات متقن‌تر و غنی‌تر ارائه بدهند و از موازی کاری دوری کنند. از دیگر نتایج این تحقیق یافت خلاءهای پژوهشی و شبهات پاسخ داده نشده است که اندیشمندان خواهند توانست با برنامه‌ریزی صحیح به پاسخ آنها بپردازند.

زبان:
فارسی
صفحه:
82
لینک کوتاه:
magiran.com/p2051069 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!