اولویت بندی استراتژی های کسب و کار و منابع بازاریابی با استفاده از رهیافت فرآیند تحلیل شبکه ای (ANP)

پیام:
چکیده:

امروزه با شدید شدن رقابت در بازارهای داخلی و بین المللی، توانایی شرکت های تجاری کشاورزی برای بقاء و رشد بستگی به انتخاب و به کارگیری استراتژی مناسب کسب و کار دارد. اما، در واقع این امر آنچنان که به نظر می رسد ساده نیست، زیرا برای انتخاب مناسب ترین استراتژی کسب و کار، در نظر گرفتن معیارهای متعدد و روابط میان آن ها حایز اهمیت می باشد. افزون بر این، تطابق استراتژی کسب و کار با منابع سازمان برای به دست آوردن مزیت رقابتی ضروری است. با استفاده از مدل ANP، انتخاب مناسب ترین استراتژی کسب و کار برای یکی از بزرگترین شرکت های زعفران در ایران هدف اصلی این مطالعه می باشد. نتایج مطالعه نشان داد که استراتژی تمایز با اثر 39 درصد بیشترین اولویت را دارد. یافته دیگر مطالعه این است که قابلیت های مدیریتی در میان منابع سازمان به طور نسبی اهمیت بیشتری در انتخاب استراتژی کسب و کار دارد. با توجه به نتایج مطالعه، پیشنهاد می شود که مدیران برای اجرای استراتژی تمایز به بهبود وضعیت مالی، شناخت نیازهای مشتریان و ارایه محصولات و خدمات جدید نوآورانه توجه ویژه ای داشته باشند.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
611 -624
لینک کوتاه:
magiran.com/p2113908 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.