بررسی سازوکار استاندارد سازی فناوری و نوآوری با استفاده از نظریه ی جامدسازی آلیاژ دوتایی زودگداز

نویسنده:
چکیده:

استانداردسازی فناوری و توسعه ی فناوری نقش مهمی در ارتقاء رقابت پذیری کسب وکارها و شرکت ها ایفا می کنند. بنابراین، تحلیل دقیق و درک کارکردها و سازوکارهای کاری آن ها بسیار مهم است. براساس تحلیل نظری سازوکارهای استانداردسازی فناوری و نوآوری، این مقاله تلاش کرده تا مدل سازی را روی فرآیند استانداردسازی فناوری، سازوکارهای داخلی کار نوآوری و استانداردهای فناوری و پیشبرد آن دسته از توسعه فناوری و نظام های فناوری انجام دهد که پیشرانشان استانداردسازی فناوری است. اگرچه امکان دارد برخی از ویژگی های موجود، سازوکار استانداردسازی فناوری و نوآوری را در اقتصادهای نوظهور از همتایان خود در اقتصادهای توسعه یافته متمایز کنند، اما تلاش های مدل سازی انجام شده در این مطالعه ممکن است برای هر دو اقتصاد نوظهور و توسعه یافته کاربرد داشته باشد. با استفاده از مدل ارایه شده، این مقاله بینش های ارزشمندی را به دست آورده و توصیه های عملی را برای بهبود سطح توسعه فناوری و پیشبرد نظام های استانداردسازی فناوری ارایه می دهد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
60 -77
لینک کوتاه:
magiran.com/p2138163 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.