مرور نظام مند کاربردهای شبکه عصبی مصنوعی در مدیریت زنجیره تامین

پیام:
چکیده:

معیار موفقیت شرکت ها و سازمان ها در بازار رقابتی امروز عملکرد زنجیره تامین شرکت هاست. به منظور بهبود عملکرد زنجیره تامین شرکت ها و موفقیت آنها تاکنون از روش ها و تکنیک های مختلفی استفاده شده است. یکی از روش های پرکاربرد در زمنیه حل این معضلات، شبکه عصبی مصنوعی است. هدف از این پژوهش مرور نظام مند کاربردهای مختلف شبکه های عصبی مصنوعی در حل معظلات و مشکلات بخش های مختلف زنجیره تامین است. بدین منظور در ابتدا با استفاده از مرور ادبیات، واژگان کلیدی ارتباطی میان این دو حوزه شناسایی گردید. با استفاده از کلمات کلیدی استخراج شده از ادبیات پژوهش اقدام به جستجو در میان دو پایگاه داده اسکوپوس و وب آف ساینس گردید. با جستجو در این پایگاه داده ها مقالات مرتبط به کاربرد شبکه عصبی مصنوعی در حوزه های مختلف زنجیره تإمین استخراج گردید. در نهایت مقالات با استفاده از ابزارهای متعدد فیلتر و سپس مقالات دارای اهمیت بالا شناسایی گردید. با استفاده از مقالات مهم شناسایی شده، دسته بندی های مختلفی از کاربردهای شبکه عصبی مصنوعی در مدیریت زنجیره تامین صورت پذیرفت. نتایج این پژوهش نشان می دهد شبکه های عصبی مصنوعی در حل مسایل مربوط به مهندسی، علوم کامپیوتر و کسب و کار و مدیریت بیشترین کاربرد را داشته است.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
99 -123
لینک کوتاه:
magiran.com/p2159326 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.