دسته بندی خودروها به منظور مشارکت خرده فروش در بازارهای روزپیش انرژی و رزرو با در نظر گرفتن عدم قطعیت های مختلف به صورت همزمان

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (دارای رتبه معتبر)
چکیده:

باظهور شبکه های هوشمند، سیستم قدرت با چالش های جدیدی در رابطه با تغییرات ایجاد شده در زیرساخت ها، تنوع واحدهای تولیدی و انواع تقاضا مواجه شده است که نیازمند مدیریت بهتر در این خصوص خواهد بود. بدین منظور شرکت های واسطه ای ایجاد گردیدند تا با ایجاد ارتباط بین دو سمت تولید و تقاضا، چالش های ایجاد شده را برطرف کنند. شرکت های خرده فروش یکی از این شرکت های عامل می باشند که به ایفای نقش بین بهره برداران بازار برق و بازیگران طرف تقاضا پرداخته و در صدد افزایش سود هستند. خودروهای الکتریکی (EVs) جزو مصرف کنندگانی هستند که خرده فروشان علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز برای شارژ باتری آن ها، می توانند از آن ها به عنوان منابع تولید انرژی برای فروش در بازارهای روزپیش (DA) انرژی و رزرو استفاده نمایند. در این میان خرده فروش با عدم قطعیت های بسیاری در خصوص مشخصات فیزیکی خودروهای الکتریکی، رفتار مالکان آن ها و همچنین عدم قطعیت های مربوط به بازار های انرژی و رزرو مواجه می باشند. به منظور مشارکت بهینه خرده فروش در بازارهای مذکور و همچنین تامین نیازمندی های خودروهای الکتریکی، یک چارچوب بهینه سازی دو مرحله ای در این مقاله ارایه می گردد. همچنین از دسته بندی خودروها به منظور مدلسازی تمامی عدم قطعیت ها به صورت همزمان بهره گرفته می شود. با توجه به نتایج به دست آمده از شبیه سازی های انجام شده در نرم افزار GAMS، کاربردی بودن روش پیشنهادی اثبات خواهد شد.

زبان:
فارسی
صفحات:
48 تا 62
لینک کوتاه:
magiran.com/p2545126 
دانلود و مطالعه متن این مقاله با یکی از روشهای زیر امکان پذیر است:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 1,390,000ريال می‌توانید 70 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.
دسترسی سراسری کاربران دانشگاه پیام نور!
اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، در صورت ثبت نام با ایمیل دانشگاهی، تا پایان فروردین ماه 1403 به مقالات سایت دسترسی خواهند داشت!
In order to view content subscription is required

Personal subscription
Subscribe magiran.com for 70 € euros via PayPal and download 70 articles during a year.
Organization subscription
Please contact us to subscribe your university or library for unlimited access!