بهینه سازی کارایی در سیستم درایو موتور القایی-پمپ، در شرایط تغییر دبی با استفاده از کنترل کننده جستجوگر فازی

پیام:
چکیده:
در این مقاله نوعی روش کنترل جستجوگر فازی همراه با جداول جستجو برای بهینه سازی کارایی در درایو موتور القایی- پمپ ارائه شده است. برای مدل سازی موتور القایی و کانورتر از مدلهای مبتنی بر تلفات حرارتی و برای مدل سازی پمپ و سیستم هیدرولیکی- که سیستم غیرخطی و نسبتا پیچیده ای است- از شبکه عصبی استفاده شده است. بهینه سازی کارایی پمپ و سیستم هیدرولیکی، از طریق کنترل مقدار دبی خروجی به وسیله تنظیم سرعت چرخش پمپ انجام می شود. همچنین با انتخاب مناسب فرکانس سویچ زنی اینورتر و تعیین مقدار مناسب فرکانس و ولتاژ تغذیه موتور، میزان تلفات مجموعه درایو حداقل می شود. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که کنترل کننده پیشنهادی توانسته است علاوه بر افزایش کارایی مجموعه درایو در شرایط تغییر دبی، مشکلات موجود در روش های بهینه سازی کارایی مانند کند بودن همگرایی و نوسان حول نقطه بهینه را بهبود بخشد.
زبان:
فارسی
صفحه:
79
لینک کوتاه:
magiran.com/p737067 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.