آرشیو یک‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۲
اقتصاد
۴

خبر

کارت سوختتان را از پست رهگیری کنید

شهروندانی که برای دریافت کارت های سوختشان پیامک دریافت کرده اند، با مراجعه به بخش رهگیری سایت پست می توانند ببینند کارتشان در کدام باجه پست قرار دارد و برای دریافت آن مراجعه کنند.به گزارش ایسنا، استفاده از کارت سوخت شخصی در حالی از 20 مرداد اجباری می شود که هنوز تعدادی از این کارت ها در شرکت ملی پست باقی مانده است. این کارت های سوخت برای صاحبانشان ارسال شده اما تحویل گرفته نشده و به همین دلیل به پست بازگشته است. این کارت ها طبق قرارداد پست چند ماه در این شرکت می ماند و پس از آن به شرکت ملی پخش فراورده های نفتی برمی گردد.در این راستا بهزاد اقبال خواه، عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست در گفت وگو با ایسنا، درباره کارت های سوختی که در پست باقی ماندند، گفت: عمده کارت هایی که در باجه معطله پست مانده به این دلیل که تولید، ساخت و صدور این کارت ها با تغییر انجام شده، عمدتا مربوط به کسانی است که آدرسشان عوض شده است. یعنی نامه رسان های ما دو مرتبه مراجعه کردند اما موفق نشدند کارت ها را تحویل دهند و بنابراین کارت ها به باجه معطله پست برگشته است.او ادامه داد: پست کارت سوخت هایی را که تازه صادر می شوند، طبق روال عادی تحویل می دهد. اما برخی از کارت های سوخت از قبل در باجه های پستی مانده بودند زیرا کارت سوخت مدتی وجهه خود را از دست داده بود و عملیاتی نبود، مردم رغبتی نداشتند برای دریافت کارت سوختشان مراجعه کنند. اما با تصمیم برای به کارگیری دوباره کارت های سوخت و با توجه به کمبود زمان، مردم به تکاپو افتادند و یک مقدار هم در باجه ها ازدحام اتفاق افتاده است.

پیگیری کارت سوخت در بخش رهگیری پست

اقبال خواه با اشاره به آمار کارت های سوخت باقی مانده در پست بیان کرد: طبق آمار تا اواخر تیرماه حدود 721 هزار کارت در باجه های معطله پست مانده است. از طریق شرکت پالایش و پخش برای صاحبان این کارت ها پیامک و بارکد پستی ارسال شده است. شهروندان باید این بارکد پستی را روی سایت رهگیری پست بررسی کنند و ببینند کارتشان در کدام باجه معطله قرار دارد. اگر آدرسشان تغییر نکرده باشد، می توانند درخواست دهند که دوباره برایشان ارسال شود و اگر تغییر کرده باشد، باید با مراجعه به باجه معطله، با کارت شناسایی و کارت خودرو آن را دریافت کنند.عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست درباره هزینه تحویل کارت های سوخت توضیح داد: زمانی که ما کارت سوخت را تحویل می دهیم، چه در باجه معطله باشد و شخص خودش مراجعه کند و چه ما کارت سوخت را به خانه شهروندان ببریم، باید مبلغ 10هزار تومان دریافت کنیم. خیلی ها فکر می کنند پست این 10 هزار تومان را برای خودش می گیرد و زمانی که خودشان برای دریافت کارت سوخت مراجعه می کنند، نباید این مبلغ را بپردازند؛ درحالی که این مبلغ به حساب شرکت پالایش و پخش واریز می شود و برای شرکت پست نیست.او ادامه داد: ما طبق قراردادی که با شرکت پالایش و پخش داریم، موظف شدیم این مبلغ 10 هزار تومان را به ازای هر کارت سوخت از مردم جمع آوری کنیم که مستقیما هم به حساب پخش و پالایش واریز می شود. البته برای ارسال مجدد کارت های سوخت، تعرفه درون شهری حدود هفت هزارو 300 تومان دریافت می کنیم.بنابراین با توجه به الزام استفاده از کارت سوخت از 20 مرداد، بهترین روش برای دسترسی سریع به کارت های سوخت، ورود کد رهگیری 20 رقمی ثبت شده در قبض پستی، در قسمت رهگیری مرسولات سایت شرکت ملی پست است. متقاضیان می توانند پس از اطلاع از محل دقیق نگهداری کارت سوخت خود با دردست داشتن مدارک شناسایی خودرو و مالک خودرو، به آدرس ذکرشده مراجعه و کارت سوخت خود را دریافت کنند.

مرغ به کانال 14 هزار تومان برگشت

درحالی که قیمت مرغ تا 14هزار و 500 تومان کاهش یافته است اما اصناف برای این محصول به صورت دلخواه قیمت گذاری می کنند؛ به طوری که این محصول در نقاط مختلف با قیمت های متفاوت و تا 16 هزار تومان نیز به فروش می رسد.به گزارش تسنیم درحالی که سقف قیمت مصوب مصرف کننده هر کیلوگرم مرغ 12هزار و 900 تومان است، این محصول در بازار به قیمت های متفاوتی و بالاتر از نرخ مصوب خود به فروش می رسد.

در  بازار آزاد  تهران؛ قیمت سکه طرح جدید 12 مرداد 98 به 4 میلیون و 160هزار تومان رسید

به گزارش مهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 12مرداد 98 به 4 میلیون و 160هزار تومان رسید.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 80 هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و 250 هزار تومان، ربع سکه 1 میلیون و 440 هزار تومان و سکه یک گرمی 950 هزار تومان است.