آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
اقتصاد
۳

نگاهی به رویه برخی خودروسازان داخلی در حذف آپشن های خودروهای تولیدی

خودرو منهای «امکانات»

گروه اقتصاد: شرکت های خودروسازی بزرگ جهان برای جلب رضایت مشتریان هر سال طراحی خودروهای خود را تغییر می دهند و به امکانات آن می افزایند اما متاسفانه در ایران شاهد حذف برخی امکانات خودرو هستیم که آن را آپشن می نامند. این در حالی است که امکاناتی که خودروسازان داخلی برای خودروها در نظر می گیرند تفاوت زیادی با امکاناتی دارد که خودروسازان دیگر روی خودروها قرار می دهند. حذف برخی امکانات خودرو در کشورمان مایه طنز هم شده و اخیرا یکی از شرکت کنندگان برنامه تلویزیونی عصر جدید، یک گاری به وسط برنامه آورد که تنها دوچرخ آن قالپاق داشت. زمانی که احسان علیخانی مجری این برنامه سوال کرد چرا فقط دو چرخ آن قالپاق دارد شرکت کننده پاسخ داد دو قالپاق دیگر آپشن حساب می شود و باید از نمایندگی جداگانه خریداری کنید!

پژو 206 ساده تر شد

 پژو 206 صندوقدار که سال هاست تنها در تیپ V8  تولید می شود، چندی پیش سنسور پارک عقب خود را از دست داد و حالا می بینیم که در کلاس 27434 نیز بدون ترمز دیسکی عقب و با ترمز کاسه ای تولید می شود. پژو 206 هاچ بک هم اخیرا بدون سنسور دنده عقب فروخته می شود. در کلاس های 26030 و 26034 هم رادیو و پخش سی دی خوان ندارد.

وقتی زه پراید آپشن می شود

شرکت سایپا از چند سال قبل با حذف رادیو پخش از پراید، اعلام کرد اگر مشتریان بخواهند باید برای تحویل خودرو با رادیو پخش، پول جداگانه بپردازند. یک جعبه ابزار کوچک هم در صندوق عقب پراید شامل آچار چرخ و انبردست و یک پیچ گوشتی قرار داشت که این موارد هم چند سالی است حذف شده است. در سال گذشته سایپا زه در پراید را هم حذف کرد و مشتریان برای نصب آن باید شخصا اقدام کنند. ناگفته نماند شرکت سایپا درگذشته خودروهای خود را همراه با یک قرآن کوچک و یک جعبه دستمال کاغذی با آرم سایپا تحویل می داد که این دو مورد هم ظاهرا جزو آپشن محسوب شده و حذف شدند!

تیبا، آهوی بی زرق و برق

آهو به زیبایی معروف است و در لغتنامه دهخدا تیبا به معنای آهو است اما واقعا شکل ظاهری و امکانات این خودرو هیچ شباهتی با آهو ندارد. زمانی که تیبا در سال 87 با نام مینیاتور وارد بازار ایران شد قرار بود با آپشن های زیادی که در خود جای می دهد با قیمت زیر ده میلیون تومان به دست مردم برسد اما باوجود حذف برخی از این آپشن ها با قیمت بالاتری روانه بازار شد. آینه های جانبی برقی، شیشه بالابر برقی عقب، سیستم تهویه هوای خودکار و رینگ آلومینیومی از جمله امکاناتی است که جزو آپشن های این خودرو اعلام شده و برای هرکدام از این موارد باید پول جداگانه ای پرداخت شود. این در حالی است که مدل های چند سال قبل تیبا صندوقدار دارای آینه های جانبی برقی و شیشه بالابر برقی عقب بودند اما مدل های جدید آن فاقد این امکانات هستند. تیبا 2 یا تیبای هاچ بک هم تا سال قبل با رینگ آلومینیومی به مردم فروخته می شد اما امسال با رینگ فولادی عرضه می شود.

آپشن های حذف شده پژو 207

خودروی پژو 207 سال 1388 در ایران تولید شد اما به دلیل تحریم های شورای امنیت در سال 90، شرکت پژو ایران را ترک کرد و این خودرو دیگر در کشور تولید نشد. با رفع تحریم ها در سال 94 شرکت ایران خودرو زیر نظر پژو دوباره برنامه تولید این خودرو را در ایران آغاز کرد و در سال 96 اولین سری خودروی207 با آپشن های جدید روانه بازار شد. آپشن ها شامل چراغ روز، مانیتور 7اینچی، کروزکنترل، رینگ آلومینیومی و سیستم ترمز ضد قفل بود اما از سال 98، کروز کنترل و رینگ آلومینیومی در اکثر کلاس های پژو 207 حذف شد. همچنین در برخی کلاس های 207 به جای ترمز عقب دیسکی، ترمز عقب کاسه ای نصب شده است. در خودروهای تحویلی 207 مدل 98 به جای دکمه کروز کنترل یک قطعه پلاستیک چسبانده شده است.

رانا بدون ترمز دیسکی

آن طور که در وب سایت رسمی ایران خودرو اعلام شده است، از این پس رانا LX در کلاس 61013 تولید خواهد شد. این نمونه از رانا فاقد ترمز دیسکی عقب است و برای همین دیگر با ترمز کاسه ای ارائه می شود.

لازم به ذکر است ترمز دیسکی عقب دارای لنت ترمز معمولی مانند ترمز چرخ های جلو است و از همان روش چرخ های جلو بهره می برد و عملکرد بهتری نسبت به ترمز عقب کاسه ای دارد و معمولا برای مدل هایی از خودرو که دارای شتاب و قدرت بیشتر هستند استفاده می شود. این ترمز از نظر قدرت، مزیتی بر ترمز کاسه ای ندارد و بیشترین مزیت آن خنک کاری سریع و زمان عکس العمل کوتاه تر است.

دنا با قالپاق

 دنا که پیش از این امکاناتی نظیر کروزکنترل و رینگ آلومینیومی خود را از دست داده بود، حال در کلاس های 70115، 70116، 70118 و 70119 بدون ترمز عقب دیسکی عرضه می شود و مانند سورن و سمند، با ترمز کاسه ای تولید خواهد شد. البته کلاس 70118 و 70119 دنا نسبت به نسخه 70115 و 70116 فول تر بوده و کروز کنترل نیز در آنها دیده می شود. همچنان کلاس های 70101-70112 ترمز عقب دیسکی خواهند داشت اما این کلاس ها فعلا تولید نمی شود. این خودرو اکنون با رینگ فولادی و قالپاق تحویل می شود.

غیرایمن شدن سمند ال.ایکس

سمند ال.ایکس که مدل دارای آپشن اولین خودروی ملی محسوب می شود، اکنون نسبت به سال های قبل آپشن های مختلفی را ندارد. ابتدا از چند سال قبل رینگ های آلومینیومی و سیستم سخنگوی هوشمند سمند ال.ایکس حذف شد. در سال جاری هم در مدل هایی که از سمند ال.ایکس (کلاس 29110 و 29116) تحویل مشتریان داده می شود سیستم هشداردهنده هوشمند مرکزی ورود غیرمجاز (آژیر) وجود ندارد.

سورن بدون رینگ اسپرت

یکی از ویژگی های سورن ای.ال.ایکس داشتن رینگ آلومینیومی 15 اینچ بود اما در ماه های اخیر این خودرو با رینگ فولادی عرضه شده است. دو نوع رینگ برای محصولات مختلف در نظر گرفته شده است: رینگ فولادی (به همراه قالپاق) و رینگ آلومینیومی (اسپرت). این دو نوع رینگ متناسب با تیپ و کلاس خودرو تعیین شده است و در صفحه معرفی محصولات شرکت قابل تشخیص است.

دنا پلاس دوباره دنا شد

با حذف آپشن های اصلی دنا پلاس، این خودرو که نسخه به روزتر دنا معمولی بود، تفاوتی با دنا معمولی ندارد. مهم ترین مزیت دنا پلاس نسبت به دنا معمولی، سانروف آن بود که در سال جاری این آپشن حذف شده است.  همچنین تا پیش از این دنا پلاس با چهار عدد کیسه هوا (راننده و سرنشین جلو و جانبی) تولید می شد که اکنون کلاس های عرضه شده آن یعنی کلاس های 70309-70306 فقط دو عدد ایربگ (راننده و سرنشین جلو) دارند. آنتن سقفی کوسه ای (Shark fin) به همراه سیستم پشتیبانی از رهیاب و جا عینکی هم از دنا پلاس هایی که اخیرا ایران خودرو می فروشد، حذف شده است.

عقب نشینی پژو پارس ال.ایکس

پژو پارس ال.ایکس در سال های اخیر همواره با ترمزهای جلو و عقب دیسکی عرضه می شد اما ماه ها است دیگر این خودرو با ترمز عقب دیسکی تحویل مشتریان نمی شود کلاس های 28513 و 28515 و 28516 و 28517 ترمز عقب دیسکی دارند اما فعلا تولید نمی شوند و کلاس های 28518 و 28519 و 28521 که دارای ترمز عقب کاسه ای هستند، به مشتریان تحویل داده می شود. یکی دیگر از تفاوت های پژو پارس ال.ایکس با پژو پارس سال، در رینگ های آلومینیومی آن بود اما در ماه های گذشته این خودرو هم با رینگ فولادی به مردم تحویل داده شده است. طبق اعلام ایران خودرو رینگ آلومینیومی 15 اینچ در کلاس های 28516 و 28517 و 28518 و 28519 پژو پارس و رینگ فولادی در کلاس 28521 عرضه می شود.