آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
ورزش
۴

کوتاه از ورزش

اولتیماتوم عرب به مربیان

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پی نتایج ضعیف تیم های پایه این باشگاه به مربیان این تیم ها اولتیماتوم داد. پس از نتایج ضعیف تیم های پایه پرسپولیس در مسابقات لیگ ایرج عرب مدیرعامل این باشگاه جلسه ای با حضور مربیان و سرپرستان این تیم ها برگزار کرد. در این جلسه که محمد پنجعلی مسوول تیم های پایه پرسپولیس هم حضور داشت عرب به مربیان این تیم ها اولتیماتوم داد و خواستار این شد که تیم های پایه پرسپولیس نتایج بهتری در مسابقات کسب کنند. تیم های پایه پرسپولیس در مسابقاتی که برگزار کردند موفق نشدند نتایج مناسبی بگیرند و به همین دلیل عرب به آنها اولتیماتوم داده تا در بحث نتیجه گیری شرایط این تیم ها بهتر شود.

آمادگی بشار و سردرگمی کالدرون

تمرینات اخیر پرسپولیس در حالی پیگیری می شود که گابریل کالدرون سعی می کند به ترکیب نهایی خود نزدیک شود. گرچه او تقریبا به ترکیبی که می خواسته رسیده است اما در این بین آمادگی بشار رسن در بازگشت به تمرینات پرسپولیس تا حدی کالدرون را دچار سردرگمی کرده است. هافبک دو پای عراقی پرسپولیس که در دو فصل گذشته از بهترین های این تیم بوده با انگیزه بالا تمرین می کند و کالدرون از عملکرد او رضایت کامل دارد. البته طبیعی است که بشار به خاطر دور بودن از تمرینات گروهی پرسپولیس و بازی های دوستانه این تیم فعلا از ترکیب اصلی تیمش دور خواهد بود اما با آمادگی زیادی که وی دارد هافبک های پرسپولیس نباید کوچک ترین غفلتی کنند، چرا که بشار آماده جایگزینی هر یک از آنهاست.

2 جای خالی فهرست استقلال

تیم فوتبال استقلال که امسال با جدایی 15بازیکن تغییرات زیادی چه روی نیمکت و چه در ترکیب اصلی داشته، بازیکنانی را جانشین کرده است. ضمن این که علی کریمی قراردادش را با استقلال تمدید کرد. در این میان، استقلالی ها قصد دارند دو بازیکن خارجی دیگر جذب کنند تا پرونده نقل وانتقالات خود را ببندند. یکی از این بازیکنان هروویه میلیچ مدافع چپ پیشین تیم های فیورنتینا، ناپولی، المپیاکوس، کروتونه، هایدوک و روستوف است. گزینه بعدی هافبک است که هنوز اطلاعات خاصی از بازیکن مدنظر مطرح نشده، اما او جانشین پاتوسی می شود و مسوولان استقلال امیدوارند که او بتواند بهتر از بازیکن آفریقای جنوبی بازی کند.

دختر ایرانی در لیگ ترکیه

گلنوش خسروی بازیکن 18 ساله تیم ملی جوانان ایران با قراردادی دو ساله به تیم کوناک اسپور ترکیه پیوست. خسروی پیش از این در تیم ذوب آهن بازی اصفهان حضور داشت و در لیگ برتر فوتبال بانوان ایران بازی می کرد. علاوه بر این، او همراه با تیم ملی جوانان با سرمربیگری کتایون خسرویار به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شده بود.

سولسشر: برای همین، مگوایر را خریدیم

اولگنار سولسشر سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی درخشان 4 بر صفر مقابل چلسی در هفته اول رقابت های لیگ برتر انگلیس گفت: در دفاع و حمله عالی بودیم. بازیکنان عالی بودند و مگوایر هم عین وظایفش را انجام داد. دقیقا به همین دلیل او را خریدیم. پل پوگبا هم در میانه میدان عالی بود. او قهرمان جام جهانی است و اعتمادبه نفس بالایی دارد.

پوگبا: چرا نگذاشتند بروم؟

پل پوگبا، هافبک فرانسوی منچستریونایتد اعتراف کرد خواهان جدایی از این تیم بوده و هنوز هم نمی داند چرا باشگاه با فروش او مخالفت کرد: «وقتی فوتبال بازی می کنم، احساس خوبی دارم. من کاری که عاشقش هستم را انجام می دهم؛ اما دوست دارم در جایی فوتبال بازی کنم که دلم می خواهد.من برای یک چالش جدید فرصت خوبی داشتم؛ اما نگذاشتند بروم و هنوز نمی دانم چرا نگذاشتند بروم.»