آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۹
هنر
۱۰

خبر

فیلم کودک، میزبان توان یابان

گروه هنر: رئیس امور افراد دارای معلولیت باشگاه مخاطبین گفت: برای نخستین بار سهمیه ای برای افراد معلول در نظر گرفته نشده و عدالت میان افراد توانمند و معلول برقرار است. علی عباسی در گفت وگو با خبرنگار ستاد اطلاع رسانی سی ودومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: «با توجه به تجربه موفقی که در دوره سی ویکم داشته ایم، با قدرت بیشتری شاهد حضور افراد دارای معلولیت در جشنواره سی و دوم خواهیم بود». او ادامه داد: «براساس کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت و استانداردهای بین الملل به جای استفاده از کلمه توان خواهان یا توان یابان از کلمه افراد دارای معلولیت استفاده می کنیم و در تمامی مکاتبات از این عبارت استفاده خواهیم کرد». رئیس امور افراد دارای معلولیت باشگاه مخاطبین با اشاره به هدف این کمیته، تصریح کرد: «هدف اصلی این کمیته ایجاد فرهنگ سازی لازم درخصوص رفتار صحیح با معلولان است. برای فرهنگ سازی در این زمینه پوستر و اینفوگرافی هایی را طراحی کرده ایم و سالن سینمای چهارباغ برای استفاده راحت تر معلولین تجهیز شده است». او  با بیان اینکه در جشنواره سی ودوم برابری بین افراد دارای معلولیت و دیگر مخاطبین برقرار شده است، گفت: «برای نخستین بار سهمیه ای برای افراد معلول در نظر گرفته نشده و عدالت میان افراد توانمند و معلول برقرار است. به کمک کمیته بازاریابی با کارخانه هایی که در تولید وسایل برای معلولان، فعالیت می کنند تعامل کرده ایم تا با استفاده از کارت های تخفیف جشنواره از امکانات در نظر گرفته شده استفاده کنند». عباسی با اشاره به همکاری 18 انجمن و سمن مردم نهاد با جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان تصریح کرد: «در این دوره از جشنواره برای نابینایان و ناشنوایان اکران های تخصصی و دوبله هم زمان خواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم حضور افراد دارای معلولیت را در سینماها دائمی کنیم».

 
حجازی فر، عزتی و دولتشاهی در فیلم جدید نیکی کریمی

‏‎گروه هنر: فیلم برداری فیلم سینمایی «آتابای»، به کارگردانی و تهیه کنندگی نیکی کریمی که اواسط تیر در خوی آغاز شده بود، به نیمه رسید.

‏‎به گزارش مدیر رسانه ای این پروژه، فیلم سینمایی «آتابای»، پنجمین اثر سینمایی نیکی کریمی، از اواسط تیر در خوی، یکی از تاریخی ترین شهرهای استان آذربایجان غربی مقابل دوربین رفته است. بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته، فیلم برداری تا اواسط شهریور به طول می انجامد. فیلم نامه این فیلم را هادی حجازی فر بر اساس طرحی از نیکی کریمی نوشته است. ‏‎بازیگران این فیلم هادی حجازی فر، جواد عزتی، سحر دولتشاهی، دانیال نوروش و... ، ‏‎مجری طرح، سعید پاکستانی، مدیر تولید، حسن مصطفوی و مدیر فیلم برداری سامان لطفیان هستند.  

 
 آلبوم جدید دوقلوهای آواز ایران

گروه هنر: جدیدترین اثر علی و محمد سعیدی (دوقلوهای آواز ایران) با عنوان «گل رنجیده» منتشر شد. «گل رنجیده» دومین قطعه از مجموعه آلبومی است که تا پایان سال 1398 یا اوایل 1399 به بازار موسیقی عرضه خواهد شد.

در تولید قطعه باکلام گل رنجیده، علی شفیعی به عنوان آهنگ ساز، ابراهیم اسماعیلی اراضی، ترانه سرا و حمید شفیعی، تنظیم کننده، همکاری داشته اند. همچنین در تکمیل این اثر استاد فیروز ویسانلو (نوازنده گیتار و آکاردئون)، داوود قهردی (نوازنده پرکاشن) و حمید لالی (نوازنده پیانو) حضور داشتند.

برادران سعیدی قبلا تک آهنگ «نگاری منی» را که بر اساس ترانه ای با لهجه اصفهانی، به آهنگ سازی و تنظیم سینا فرزادی پور بود، اجرا کردند و این اثر بسیار مورد توجه قرار گرفت و به زودی نماهنگ آن پخش خواهد شد.