آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۹
هنر
۱۰

زیر درختان زیتون

 تقدیر از «الوند» و «ملکی»  در جشن عکاسان سینما

گروه هنر: پنجمین جشن عکاسان سینما، 24 مرداد به دبیری علی نیک رفتار برگزار می شود.

انجمن عکاسان سینما به رسم هر سال خود در جشن عکاسان سینما از سینماگرانی که همواره نگاه ویژه ای به عکاسی سینما دارند تقدیر می کند.

امسال نیز در پنجمین دوره این رویداد هنری از سیروس الوند، کارگردان سینما و حسین ملکی، عکاس پیش کسوت سینما، به دلیل سال ها فعالیت حرفه ای در سینما تقدیر خواهد شد.

 

عامل جدایی حسینی  از «شکرستان»؟

گروه هنر: سری تابستانی «شکرستان» با صدای اصغر همت پخش شد و بعد از صدای جاودانه استاد مرتضی احمدی و 13 قسمتی که شهاب حسینی روایتش کرد، حالا اصغر همت سومین راوی «شکرستان» است.

به گزارش خبرآنلاین، «شکرستان» پویانمایی موفقی است که در سال های اخیر تولید شده. روزهای باشکوهش را با مرتضی احمدی فقید سپری کرده و وقتی برای عید 98 اعلام شد با صدای شهاب حسینی پخش می شود، در صدر اخبار قرار گرفت.

تنها بازیگر مرد ایرانی که جایزه مهم بهترین هنرپیشه مرد جشنواره کن را برده، پس از سال ها با صداپیشگی  به تلویزیون برگشت.

او که چندسالی است کم کار شده و در آمریکا زندگی می کند و شرکت فیلم سازی خودش را برای حمایت از فیلم سازان جوان و بااستعداد تاسیس کرده است، در برگشت به تلویزیون 13 قسمت برای «شکرستان» صداپیشگی کرد و همان زمان اعلام شد قرارداد آنها  104 قسمتی است.

این خبری بود که محمدرحیم لیوانی تهیه کننده «شکرستان» گفته بود اما روز گذشته اعلام شد سری جدید این انیمیشن با صدای اصغر همت روی آنتن رفته و شهاب حسینی به دلیل فعالیت هایش در آمریکا از این مجموعه جدا شده است.

مهم ترین خبری که درباره فعالیت های سینمایی شهاب حسینی در آمریکا منتشر شده بود، همکاری مشترک او با بهروز وثوقی ستاره فیلمفارسی ایران بود که سال هاست در آمریکا دنبال مجالی می گردد تا مجوزهای لازم برای بازگشتش به کشور صادر شود.

این دو در کارگاه نقد فیلمی مشترک حاضر شده و در جلسه پرسش و پاسخ به سوالات حضار پاسخ دادند. در این کارگاه سه روزه هم هر روز یک فیلم از بازی هایشان در اورنج کانتی آمریکا به نمایش درآمد. به نظر می رسد این مشغولیت هنری مانع از ادامه همکاری شهاب و «شکرستان»  شده است.

حسینی در روزهای سفرش به تهران که هم زمان با اکران فیلم «آشغال های دوست داشتنی» محسن امیریوسفی پس از سال هایی طولانی بود، قراردادی هم برای تولید کاری مشارکتی به نام آکادمی «شگفت انگیزان» بست که قرار بود با رامبد جوان و گروهی دیگر از سلبریتی ها دنبال کشف استعداد باشند اما این پروژه هم بعد از ممنوعیت درآمدسازی شرکت های اپراتور همراه از شیوه های ارزش افزوده و کاهش شدید درآمدهای شرکت توسکا و تلویزیون، یکباره نیمه کاره ماند و خبر جدیدی از پروسه تولیدش اعلام  نشده است.