آرشیو یک‌شنبه ۱۷‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۷۶
حوادث
۱۹

دستگیری دزدان سی تی اسکن بیمارستان

اعضای باند سرقت از مدارس شمال غرب تهران در جریان تحقیقات به سرقت قطعات دستگاه سی تی اسکن بیمارستان مسیح دانشوری اعتراف کردند.

به گزارش خبرنگار جام جم، ساعت 2 بامداد 18 خرداد امسال طی تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110، سرقت از بیمارستان مسیح دانشوری به کلانتری 164 قائم اعلام شد. در بررسی اولیه مشخص شد سارق یا سارقان اقدام به سرقت تجهیزات و قطعات دستگاه سی تی اسکن به ارزش تقریبی یک میلیارد و 500 هزار تومان کرده و متواری شده اند.

نماینده بیمارستان با حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: بیمارستان جهت تجهیز بخش سی تی اسکن اقدام به خرید یک دستگاه سی تی اسکن کرده و از آنجا که دستگاه به صورت قطعات مجزا بود، سارقان به محل نگهداری دستگاه رفته و قطعات مهم را دزدیده اند.

کارآگاهان راهی محل سرقت شدند که در بررسی های مقدماتی مشخص شد محل سرقت دوربین مداربسته نداشته و تصویری از سارق یا سارقان در این بخش از تحقیقات به دست نیامده است.

کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات با یک باند حرفه ای سرقت از مدارس شمال غرب تهران روبه رو شدند که با انجام اقدامات پلیسی، ششم مرداد موفق به شناسایی سرکرده باند به نام اصغر 40 ساله شدند که در مخفیگاهش در محدوده کاشانک شناسایی و دستگیر شد که بلافاصله به سرقت از مدارس اعتراف و اظهار کرد سرقت ها را به اتفاق چهار نفر دیگر از همدستانش انجام داده است. در ادامه سه عضو دیگر این باند دستگیر شدند.

تحقیقات برای دستگیری عضو فراری باند به نام صابر ادامه داشت تا این که اول شهریور در خیابان فرجام دستگیر شد.

اعضای باند به بیش از ده مورد سرقت وجه نقد در ساعات پایانی شب از مدارس شمال غرب تهران اعتراف کردند.

بررسی سوابق کیفری اعضای این باند نشان داد صابر دارای هشت فقره سابقه کیفری در زمینه های سرقت و مواد مخدر است و همین امر، ظن کارآگاهان مبنی بر این که سرقت از بیمارستان مسیح دانشوری کار این باند باشد را بیشتر کرد. در ادامه سارقان منکر هرگونه سرقت از بیمارستان دانشوری شدند اما پس از 14 روز مقاومت لب به اعتراف گشودند. صابر در اعترافاتش گفت: اموال را نزد یکی از دوستانم در محدوده سعادت آباد به امانت سپرده ام.

 با توجه به اعترافات صابر، کارآگاهان راهی محل شدند و کلیه قطعات دستگاه سی تی اسکن به سرقت رفته را در سعادت آباد کشف  کردند.