آرشیو یک‌شنبه ۱۷‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۷۶
فرهنگ
۹
پشت صحنه

خداحافظی کوتاه

 همین اول کاری، قبل سلام و علیک بگویم یک خبر بد داریم. آن خبر هم این است که پشت صحنه امروز را که بخوانید، تا اول هفته آینده یعنی روز شنبه خبری از پشت صحنه نخواهد بود. روزنامه منتشر نمی شود و شما از خواندن این ستون که از معدود پشت صحنه هایی است که صادقانه می شود، محروم خواهید بود. خلاصه گفتیم حالا که می خواهیم راهی عزاداری ماه محرم شویم و شوید، یادتان بیاوریم چنین روزنامه نگاران صادقی هستیم ما، اصلا دبیرمان هم صادق است.

این شوخی و جدی ها را قاطی هم کردیم که آخرش بگوییم در دعاهایتان ما را یادتان نرود. آن پشت صحنه نویسی را که هر روز آه و ناله هایش را از گرمای هوا برایتان می نوشت را هم بیشتر دعا کنید. شاید صبورتر شد و لااقل زمستان را هر روز برایتان از سرما ننوشت. خلاصه که زندگی تان گرم، عزاداری هایتان هم قبول. ما را هم که یادتان نرود. خب حالا برویم ببینیم بعد از این همه پرچانگی نگارنده، امروز  در این چهار صفحه فیروزه ای چه داریم.

محمدصادق علیزاده را از اول ماه محرم آماده عزاداری دیده ایم، هر روز با لباس مشکی آمده و مطالب محرمی هم برایتان نوشته است. او امروز هم سراغ یک سوژه جذاب رفته و به یک اتفاق هیجان انگیز پرداخته. ماجرا این است که بعد از توسعه حرم امام حسین (ع) و گودبرداری های انجام شده حرف هایی شنیده شد مبنی بر این که ابزار و اشیایی پیدا شده که برخی شان از واقعه کربلا به جا مانده است. دبیرمان رفته سراغ این حاشیه ها و آنها را از افسانه تا واقعیت بررسی کرده است. اینجا نمی توانم توضیح بیشتری بدهم، بروید و بخوانید. حالا که گفتیم شفاف هستیم، راستش را بگویم که علیزاده با همه کنجکاوی های نگارنده درباره گزارشش توضیح خاصی ارائه نکرده و خلاصه ما را حسابی کنجکاوتر کرد که ببینیم چه خبر بوده است. خلاصه در جریان باشید که بنده کم کاری نکردم، چیز بیشتری نمی دانم و امروز همزمان با شما قرار است گزارش را بخوانم.

در صفحه 9 هم آذر مهاجر رفته سراغ یک تبلیغ زیبای عاشورایی در شهر اهواز و درباره این اقدام زیبا برایتان نوشته است.

علی رستگار سینمایی مان هم به فیلم سینمایی «خونبارش» پرداخته؛ فیلمی که براساس داستانی واقعی یعنی واقعه 17 شهریور 59 ساخته شده است. او در این باره با علی اکبر مزینانی سینماگر و مدیر فیلمبرداری این فیلم حرف زده و کارشان هم حسابی به خاطره بازی های سینمایی رسیده؛ از فیلمفارسی گرفته تا عقاب ها و... بروید صفحه 11 و بخوانید.

صفحه 12 را هم که دیگر می دانید، سینمای جهان به تلاش و انتخاب استاد کیکاووس زیاری. هالیوود و بالیوود هر دو با هم منتظرتان هستند.

آخرش هم یک خداحافظی حدودا یک هفته ای... زود برمی گردیم، یادتان نرود... حتما برای ما هم دعا کنید.