آرشیو یک‌شنبه ۱۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۳۵۱۴
سیاست
۶

روزنه

رئیس سازمان بسیج مداحان: برخی مداحان در اسرائیل تربیت می شوند

یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور، گفت در اسرائیل مداحانی برای تخریب عاشورا تربیت می شوند که عده ای از آنها در کشور دستگیر شده اند. به گزار ش «باشگاه خبرنگاران»، در سی و دومین گردهمایی سالانه مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) کرمان که با حضور سردار محمد مطهری، جانشین سپاه ثارالله استان کرمان و حجت الاسلام علی جلالی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، برگزار شد، ارجونی گفت: دشمن همواره در حال تخریب اسلام و خواستار تخریب محرم و عاشوراست. فشارهای روانی و تبلیغات سوء علیه محرم و عاشورا، هرچه به ماه عزا نزدیک تر می شویم، بیشتر می شود. او ادامه داد: فوکویاما، یکی از نظریه پردازان چندین سال قبل، برای نابودی این انقلاب گفته است شیعه بر دو بال سبز انتظار و سرخ عاشورا استوار است که باید این دو بال را نابود کنیم.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با اشاره به اینکه مداح باید طهارت دل و روح داشته باشد، گفت: امروز طبق آمار رسمی بیش از 150 هزار مداح در کشور داریم که آمار غیررسمی دو برابر این مقدار تخمین زده می شود.

او با بیان اینکه هیئت های مذهبی و بچه های انقلابی باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند، گفت: قشر جوان مذهبی و انقلابی ما ظرفیت عظیمی است که باید از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.

ارجونی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مداحان در سال 97 گفت: رهبر معظم انقلاب بر این مسئله تاکید داشتند که مواظب تفرقه های دشمن باشیم و حرف تفرقه انگیز در مراسم و عزاداری ها نزنیم. او با بیان اینکه فرمایش دیگر مقام معظم رهبری این بود که خانواده و حوزه ها را جدی بگیریم و بصیرت افزایی را در این گونه مراسم ترویج دهیم، افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب، توصیه شده است که راه را برای جوانان باز کنند.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم توصیه شده افراد مسن کار را به جوانان بسپارند، گفت: تحقق بیانیه گام دوم، وظیفه همه ماست.

او با بیان اینکه در روز عاشورا تشنگی به حدی زیاد شده بود که بعضی از بچه ها شکم های خود را بر زمین نمناک گذاشته بودند که مقداری از عطش آنها برطرف شود، افزود: با وجود همه سختی ها، راضی به مذاکره با دشمن نشدند و باید از عاشورا درس بگیریم.

امیر سیاری: برخی از مراسم های سوگواری نشانه تاثیر تهاجم فرهنگی  دشمن است

روز گذشته رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش هم در آیین اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل و خانواده های کارکنان ستاد ارتش که در ستاد آجا برگزار شد، با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن گفت: جنگ و تهاجم فرهنگی دشمن بسیار جدی است؛ اما به دلیل اینکه در قالب جنگ نرم انجام می شود، این جنگ مشاهده نمی شود و بسیاری هنوز آن را جدی نگرفته اند.

امیر دریادار «حبیب الله سیاری»، هدف تهاجم فرهنگی دشمن را تغییر فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی دانست و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی با تهاجم فرهنگی و استفاده از ابزار رسانه، می خواهند فرهنگ و روش زندگی ما را تغییر دهند تا بتوانند اهداف خود را پیش ببرند.

امیر دریادار سیاری اجرای برخی برنامه ها در مراسم های سوگواری و جشن ها را نشانه تاثیر فرهنگ و تهاجم فرهنگی دشمن بر فرهنگ مردم برشمرد و افزود: متاسفانه تاثیر جنگ رسانه ای و فرهنگی دشمن در صحبت کردن و آداب و رسوم ما رسوخ کرده و این تهاجم فرهنگی دنبال تغییر سبک زندگی ملت شریف ایران است. آنها با این تاثیرگذاری بر فرهنگ ما، می خواهند آداب و رسوم و فرهنگ ما را تغییر دهند و ملت ما را به ملتی تابع و دنباله رو مبدل کنند.

او ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی و اسلام، تلاش بسیاری نیز برای تغییر آداب و رسوم عزاداری امام حسین(ع) انجام داده اند که متاسفانه در برخی مراسم و نوحه خوانی ها این موضوع را مشاهده می کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش، راه مقابله با تهاجم فرهنگی را توسل و عمل به قرآن دانست و گفت: همه ما سربازان ایران اسلامی، آماده برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن هستیم و باید با توکل بر خدا و اجرای اصول قرآن کریم، دشمن را در دستیابی به اهدافش ناکام بگذاریم.

دیروز امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، نیز در مراسم تجدید میثاق فرماندهان و کارکنان این نیرو با آرمان های بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر آمادگی کامل نیروهای مسلح برای دفاع از کشور، خاطرنشان کرد: در سال های گذشته حوزه پدافند هوایی پیشرفت های بسیاری داشته و قطار پدافند هوایی در ریل پیشرفت قرار گرفته و در گام دوم انقلاب، شگفتی های بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد که باعث دلگرمی دوستان و بیم و هراس دشمنان خواهد شد.