آرشیو چهار‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۳۹
ورزش
۱۴
خبر

طلسم عجیب پنالتی های استقلال

هفتمین پنالتی متوالی آبی ها سوخت!

مرتضی تبریزی، مهاجم تیم استقلال، مقابل گل ریحان یک پنالتی از دست داد تا طلسم گل نشدن پنالتی های این تیم همچنان ادامه داشته باشد. به گزارش مهر، تیم فوتبال استقلال در حالی موفق شد گل ریحان را در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی شکست دهد که مرتضی تبریزی، مهاجم استقلال، در این بازی یک پنالتی از دست داد. 

این هفتمین پنالتی متوالی آبی پوشان از فصل گذشته تاکنون بود که از دست می رود تا پنالتی زدن برای این تیم تبدیل به یک معضل شود. فصل گذشته وریا غفوری یک بار مقابل پارس جنوبی و یک بار مقابل سپیدرود پنالتی از دست داد تا با ازدست دادن دو پنالتی، بیشترین سهم را داشته باشد. آیاندا پاتوسی، هافبک پیشین آبی پوشان نیز در رقابت های آسیایی این تیم یک پنالتی از دست داد تا به این جمع اضافه شود. اما معروف ترین و حرف وحدیث دارترین پنالتی ازدست رفته فصل گذشته استقلال هم پنالتی فرشید اسماعیلی مقابل پرسپولیس بود. 

آخرین پنالتی ازدست رفته فصل گذشته هم مقابل ذوب آهن بود که زننده آن محسن کریمی بود. سریال خراب کردن پنالتی آبی ها از فصل گذشته به فصل جدید رسید و آنها ابتدا توسط علی کریمی و در دربی پنالتی را از دست دادند. مرتضی تبریزی نیز مقابل گل ریحان یک پنالتی از دست داد تا هفتمین پنالتی متوالی آبی پوشان نیز به این ترتیب به هدر رفته باشد. استقلالی ها هفت پنالتی گذشته خود را در سه تورنمنت بزرگ لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا از دست داده اند تا آمار عجیبی را از خود به جا گذاشته باشند.