آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۰۹
اجتماعی
۱۰

خبر

دبیر اجرایی ستاد اربعین حسینی: ثبت نام بیش از سه میلیون و 44 هزار نفر در سامانه سماح

 دبیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: تا روز گذشته سه میلیون و 44هزار و 587 نفر در سامانه سماح نام نویسی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر مرادی با بیان اینکه تعداد ثبت نام های قطعی شده در سامانه سماح دو میلیون و 926هزار و 150 نفر هستند، افزود : 480 هزار و 948 نفر مربوط به استان تهران ، 306 هزار و 460 نفر استان خوزستان ، 251هزار و 661 نفر استان اصفهان ، 242 هزار و 553 نفر استان خراسان رضوی ، 194 هزار و 688 نفر استان فارس و 112 هزار و 792 نفر نیز از استان قم هستند که بیشترین آمار محسوب می شود.

وی با بیان اینکه 72 هزار و 117هزار نفر نیز از اتباع خارجی هستند، گفت: با توافق ایران و عراق زائران می توانند از 10 شهریور (اول محرم) تا 7 آبان (30 صفر) بدون نیاز به تهیه روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح ، همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشور عراق شوند.

مرادی افزود: لغو روادید برای این بازه زمانی است و خارج از این زمان، زائران موظف به تهیه روادید از طریق دفاتر زیارتی هستند، ضمن اینکه لغو روادید برای یک بار سفر زیارتی است.

مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی، گفت: زائران برای پرداخت هزینه های مصوب فقط از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح اقدام کنند.وی با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح رایگان و هزینه های دریافتی برای خدمات درمانی و بیمه زائران است، افزود: مجموعه مبلغ دریافتی برای این خدمات 25 هزار تومان است که در صورت ثبت نام در سایت نیز این هزینه 22 هزار تومان خواهد بود .

انفجار در مرکز تجاری واقع در منطقه پونک

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: مغازه فروش اغذیه در یکی از مجتمع های تجاری در منطقه پونک به دلیل نشت گاز منفجر شد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس در خصوص حادثه انفجار در مجتمع تجاری در غرب تهران، گفت: ساعت 12 و 31 دقیقه دیروز وقوع یک فقره انفجار در منطقه شمال غرب تهران به سامانه 125 سازمان آتش نشانی اعلام شد. وی افزود: بلافاصله ماموران آتش نشانی از دو ایستگاه به همراه تجهیزات لازم به محل وقوع حادثه واقع در میدان پونک عزیمت کردند.

 ملکی گفت: با حضور آتش نشانان در مجتمع تجاری بزرگ در منطقه پونک مشخص شد در یکی از مغازه های طبقه اول این مجتمع تجاری، انفجار رخ داده است.  سخنگوی سازمان آتش نشانی تصریح کرد: با حضور آتش نشانان مشخص شد یک مغازه فروش اغذیه بر اثر انفجار دچار تخریب شده و دو مرد جوان که از کارگران این مغازه بودند دچار مصدومیت شده اند.

  وی گفت: خوشبختانه شعله وری خاصی در محل دیده نشد و آتش نشانان پس از بررسی محل و انجام اقدامات لازم محل را ترک کردند.

  ملکی درباره علت وقوع حادثه گفت: بررسی های اولیه حکایت از آن دارد که نشت گاز مایع و جرقه زنی باعث انفجار شده است.