آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۱
فرهنگ
۹
پشت صحنه

سخت بود، سخت!

ما بودیم و شنبه ای که همیشه یک روز زودتر یقه مان را می گیرد که بدو بیا تحریریه! شوخی هم نیست. کار روزنامه اصلا جدی ترین کار دنیاست. یعنی نشد و نرسیدم و فلانی تلفنش را جواب نداد، نداریم. باید بنویسیم، خیلی هم خوب بنویسیم. آن هم ظهر جمعه که از قدیم حس چرت شیرین عصرگاهی، فیلم تماشا کردن و مهمانی رفتن به آن گره خورده است. خلاصه که بگویم برایتان فقط عشق می تواند کاری کند که ناهار خورده و نخورده بزنی بیرون و برسی تحریریه، آن هم در یک روز پرمشغله. آن قدر که یادت برود گزارش هواشناسی و شعر و ضرب المثل و هر چیز دیگری را بیاوری وسط پشت صحنه. فکر کنم دست تان آمد که این جمعه دیروزی با همه هفته های قبلی برای نگارنده فرق داشته و خواسته از همین تریبون بگوید آقا سخت بود... سخت... حالا برویم سراغ صفحه ها و ببینیم چه خبر است، چه کرده ایم و چه اتفاقاتی را برای نوشتن و پرداختن به آنها انتخاب کرده ایم.

 در صفحه 9 رفته ایم سراغ ماجراهای موسیقایی موسسه ماوا که بخشی از موسسه هنری، رسانه ای اوج است، طی یکی دو سال گذشته کلی موسیقی خوب تولید کرده و اتفاقات مثبت و انرژی بخش آفریده است. ماوا امسال هم راهی طریق نجف تا کربلا شده و در حال اجرای برنامه های خوبی است. همین طور رفته ایم سراغ موکب هنری های حوزه هنری و درباره فعالیت های اربعینی شان نوشته ایم. بخوانید و ببینید چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

 در صفحه 10 هم که هر روز به فرهنگ و هنر می پردازیم حواس مان بوده از جایزه نوبل ادبیات امسال نگذریم و حواشی اش را بررسی کنیم. انگار این نوبل ادبیات دیگر قصد ندارد عاقبت بخیر شود کلا! چند سالی است هی حاشیه پشت حاشیه و امسال هم... همه ماجرا را که نباید اینجا بگویم، اصلا حواسم نیست... بروید خودتان بخوانید و حواشی پیش آمده را از نظر بگذرانید.

 اکران پاییزی سینما هم اتفاقی است که امروز توجه همکاران سینمایی مان را جلب کرده است. فیلم های این دوره اکران را بررسی کرده اند تا ببینند سینما با خودش و مخاطبان چند چند است و آیا اکران های پاییزی و فیلم های تازه توانسته اند رخوت و سرمای تابستانی را به گرمای پاییزی تغییر دهند. بروید صفحه 11 و ببینید حال سینما چطور است، هوای سرد پاییز را گرفته یا رنگ های گرم و پرحرارت برگ هایی که زیباترین اتفاق پاییزند.

 در آخرین صفحه هم برایتان توشه اربعینی خاصی داریم. آنقدرکه می توانید آن را با خودتان به آیین عزیز پیاده روی اربعین هم ببرید و لذت سفرتان را دو چندان کنید. محمد شفیعی مفصل برایتان در این باره نوشته و می توانید هر جا که باشید، با گزارش این صفحه برنامه ریزی کرده و دلتان را راهی مسیر کربلا کنید.