آرشیو شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۵۸
حوادث
۱۱

رخداد

اختلاف خانوادگی 5 کشته  برجا گذاشت

فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان گفت: اختلاف خانوادگی در شهر جالق سراوان سبب کشته شدن چهار نفر از اعضای یک خانواده و یک نفر میهمان شد.

سردار محمد قنبری اظهار کرد: پسر یک خانواده در شهر جالق سبب کشته شدن سه خواهر، نامادری خود و یک میهمان که در آن خانه حضور داشت، شد.

وی بیان کرد: نزدیکان خانواده مقتول علت بروز این حادثه را اختلاف خانوادگی اعلام کردند.

فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان گفت: نیروی انتظامی در حال انجام تحقیقات برای دستگیری قاتل است.

وی ادامه داد: علت اصلی وقوع این جنایت توسط نیروی انتظامی در حال بررسی است.

دردسر سارق سیم تلفن برای اهالی یک شهرک

شرق: سارقی با دزدیدن سیم های تلفن اهالی شهرک صنعتی شمس آباد را به دردسر انداخت.

سرهنگ «سیدمحمد گنجه» رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی پایتخت در توضیح این خبر، بیان کرد: بامداد روز یکم آبان ماه تعدادی از مدیران شرکت ها و کارخانجات با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس و اظهار کردند: فرد یا افرادی سیم های تلفنشان را در شهرک صنعتی شمس آباد قطع کرده و آنها عاجز از انجام امورات کاری شان هستند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تیم عملیات پایگاه مهم پلیس امنیت عمومی برای بررسی موضوع به نشانی های اعلامی اعزام شدند، افزود: تحقیقات پلیس حکایت از این داشت که کابل های تلفن به وسیله ابزار آلات صنعتی از قبیل انبر و... توسط فردی تخریب شده و سپس به سرقت رفته است.

وی عنوان کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی تصویر واضحی از متهم هنگام تخریب کابل های تلفن به دست آمد.

گنجه بیان کرد: در پایش های اطلاعاتی مشخص شد این فرد 25ساله و سابقه دار بوده و پیش تر در سال 1390 به جرم سرقت دستگیر و روانه زندان شده است.

رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی پایتخت با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی در شهرک بهارستان شناسایی شد، اضافه کرد: تیم عملیات این پایگاه برای دستگیری متهم به مخفیگاه وی اعزام و موفق شدند قبل از اینکه متهم اقدام به فرار کند، وی را دستگیر کنند. متهم در همان بازجویی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

گنجه گفت: با انتقال متهم به پلیس آگاهی وی علت انجام این تخریب را فروش کابل های سرقتی به قیمت های ناچیز به مشتریانش ذکر کرده است.

رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان گفت: متهم با دستور قضائی بازداشت شد و تلاش برای دستگیری دیگر متهمان احتمالی این پرونده در دستور کار قرار دارد و شاکیان می توانند برای پیگیری شکایتشان به پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی مراجعه کنند.

شناسایی سارق حرفه ای خانه ها

شرق: سارقی که از خانه هایی با در طلقی دزدی می کرد بعد از دستگیری به 13 فقره سرقت اعتراف کرد و گفت فقط در سه دزدی موفق بود.

سرهنگ «مصطفی اسکندری» رئیس کلانتری 174 قیامدشت در توضیح این خبر گفت: با وقوع چند فقره سرقت منزل اکیپ تخصصی کلانتری برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان وارد عمل شدند و با مراجعه به محل های سرقت و بررسی صحنه جرم دریافتند سارق با تخریب در های طلقی اقدام به سرقت کرده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: در پایش های اطلاعاتی سرنخ هایی از حضور یکی از سارقان حرفه ای منزل در این سرقت ها به دست آمد که پیش تر توسط ماموران همین کلانتری دستگیر و روانه زندان شده بود.

وی تصریح کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد متهم شش ماه قبل از زندان آزاد شده و در این مدت دوباره به سرقت منزل روی آورده است.

سرهنگ اسکندری با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در محدوده کلانتری شناسایی شد و با هماهنگی های قضائی و در پاتوقش در حالی که در حال فروش اموال سرقتی بود دستگیر شد، گفت: متهم در کلانتری تاکنون به سه فقره سرقت منزل موفق و 10 فقره سرقت منزل ناموفق اعتراف  و اظهار کرده است: با شعله ای طلق در ورودی منازل را می سوزاند و به راحتی وارد ساختمان می شد و پس از سرقت از انباری ها و اموال مستقر در مشاعات از محل متواری می شد.

کلانتر محله قیامدشت بیان کرد: متهم درباره سرقت های ناموفق اظهار کرد: به دلیل سرقت های ناموفق، اهالی محل متوجه حضورم در مشاعات و انباری ها شده اند و برای اینکه دستگیر نشوم، بلافاصله محل را ترک کرده ام.

این مقام انتظامی گفت: با شناسایی مال باختگان سارق برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.