آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۴
شهرستان ها
۷

خبر

امام جمعه کرج: مدیران استان البرز دست از ویژه خواری بردارند

امام جمعه کرج گفت: مدیران استان دست از اشرافی گری و ویژه خواری بردارند؛ در این کشور زندگی نمی کنند یا در گوششان پنبه گذاشته اند که تذکرات را نمی شنوند؟!

 آیت الله محمدمهدی حسینی همدانی گفت: باید آموزش و پرورش دقت خود را در بحث های فرهنگی بیشتر کند؛ شنیدیم در یکی از مدارس شهر کرج یکی از مسئولان مدرسه چادر را از سر بچه ها کشیده است و این قابل تحمل نیست. این مسئولی که جرات کرده است به هر دلیل چادر و مقنعه از سر دانش آموز بکشد باید تنبیه شود.

وی افزود: اینکه بازرس صوری بفرستید و دو تا جلسه تشکیل دهید کاری را درست نمی کند. عذر آن مربی را بخواهید. نظام آموزش به چنین اشخاصی نیاز ندارد؛ اینکه یک جلسه سخنرانی بگذاریم و بگوییم حل شد قصه این گونه نیست. باید تنبیه کرد و فرد را جا به جا کرد. چطور در موارد دیگر فرد خاطی را جا به جا می کنید به این موارد که رسید نباید به تذکر ختم شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: در ساخت و سازها منافع عمومی در نظر گرفته شود نه نفع شخصی! دستگاه های اجرایی که برای خودشان ساخت و ساز انجام می دهند معلوم نیست در این کشور زندگی نمی کنند یا در گوششان پنبه گذاشته اند که تذکرات را نمی شنوند؟!

حسینی همدانی گفت: شنیده ام برخی از مسئولین برای شرکت در اربعین مرخصی گرفته اند اما تصاویرشان از آنتالیا بیرون می آید. خب باید با این مسئول برخورد کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز تصریح کرد: وقتی مردم در این استان تا این حد مشکل دارند یک مدیری برای خودش در اداره آسانسور شخصی می سازد. باید زودتر با این مدیر صحبت کرد تا مشکلات بیشتری در استان بوجود نیاورده است! این را گفتم افرادی که مسئول دنبال کردن این موارد هستند دنبال بکنند؛ آستانه تحمل مردم در این گونه فسادها و خلاف ها و بی بندو باری ها محدود است.

استاندار: دولت درآمد جرایم آذربایجان شرقی را در استان هزینه نمی کند

تبریز- خبرنگار کیهان: استاندار آذربایجان شرقی خواستار هزینه کرد 500 میلیارد ریال درآمد جرایم رانندگی این استان از سوی دولت در منطقه شد.

محمدرضا پورمحمدی در شورای اداری آذربایجان شرقی گفت: بودجه استان از متوسط کشوری پایین تر است و علی رغم این که سالانه 500 میلیارد ریال حاصل از جرایم رانندگی آن، به دولت داده می شود تا در استان هزینه گردد ولی هزینه نمی شود.

استاندار با تاکید بر این که توزیع اعتبارات عمومی مناسب نمی باشد افزود: 85 درصد بودجه کشور در تهران است و 15 درصد بقیه در 30 استان کشور می باشد که با این وضع نمی توان مشکلات جدی و اساسی استان را حل کرد.

پور محمدی اظهار داشت: به رغم صنعتی خواندن آذربایجان شرقی، آذربایجان شرقی یک استان نیمه توسعه یافته است. مشاغل دوره ای و حاشیه نشینی زیاد و بیشترین بیکاری فارغ التحصیلان را دارد و امکانات ترانزیت کالا در آن بسیار اندک می باشد.

کارخانه سولفات پتاسیم «ایوان» تعطیل شد

فعالیت کارخانه سولفات پتاسیم شهرستان ایوان به دلیل نبود مواد اولیه از ابتدای آبان ماه جاری متوقف شده و ده ها کارگر آن نیز بیکار شده اند.

این کارخانه سالانه 20 هزار تن کود سولفات پتاسیم و 20 هزار تن اسید سولفوریک تولید می کرد و سال گذشته نیز به دلیل آلایندگی مدتی تعطیل شد.

فرماندار شهرستان ایوان در این باره گفت: سال گذشته این کارخانه به دلیل مشکلات آلایندگی هوا تعطیل شد که پس از مدت کوتاهی و با رفع مشکل، فعالیت خود را از سر گرفت.

امیدعلی سبزی افزود: از ابتدای آبان ماه امسال مجدد کارخانه مذکور تعطیل شده که مدیران کارخانه نبود مواد اولیه را از دلایل تعطیلی آن عنوان کرده اند.

وی با بیان اینکه تعطیلی کارخانه سولفات پتاسیم بیکاری 70 نفر از کارکنان را در پی داشته است، اضافه کرد: پیگیری ها جهت رفع مشکلات این کارخانه در حال انجام است و قرار بر این شد که با مساعدت های بانکی برخی مشکلات نقدینگی و تهیه مواد اولیه رفع شود.

وی افزود: در تلاشیم حقوق معوقه 4 ماهه پرسنل این کارخانه پرداخت شود و با توجه به سرمایه گذاری بالایی که در این کارخانه صورت گرفته و اهمیت آن در سطح کشور کاملا محسوس است، تلاش می شود در آینده نزدیک این کارخانه بار دیگر به چرخه تولید بازگردد.

مدیرعامل کارخانه سولفات پتاسیم ایوان نبود مواد اولیه را دلیل تعطیلی این کارخانه عنوان کرد و گفت: درخواست یک هزار میلیارد ریال تسهیلات شده که در صورت تامین اعتبار ظرف مدت 2 ماه کارخانه وارد چرخه تولید می شود. 

انتقاد امام جمعه خلخال از افتتاح سد گیوی

امام جمعه شهرستان خلخال با اشاره به عدم آب گیری کامل سد گیوی به دلیل وجود مشکلات در بخش هایی از سد گفت: مسئولان امر باید جواب گو باشند که چرا پروژه سد کوثر با مشکلاتی که داشته افتتاح شده است.

حجت الاسلام کریم اسدی با اشاره به درج مطالبی درخصوص عدم بهره برداری و آب گیری کامل سد گیوی در رسانه ها اظهار کرد: افتتاح پروژه هایی که قابلیت افتتاح ندارند باعث بی اعتمادی مردم به مسئولان می شود.

وی افزود: مسئولان امر باید جواب گو باشند که چرا پروژه سد کوثر با مشکلاتی که داشته برنامه افتتاح برای آن برگزار و هنوز این سد در حال حاضر قابل آب گیری نیست.

امام جمعه شهرستان خلخال گفت: انتظار می رود مدیرکل این مجموعه کم کاری های انجام شده در گذشته و بی مهری آنان درخصوص آب شهرستان خلخال را جبران کند.

وی با اشاره به مجموعه گردشگری اردبیل گفت: انتظار می رود مدیر کل مجموعه گردشگری استان اردبیل در رفع موانع گردشگری از شهرستان خلخال تلاش کند.

امام جمعه خلخال گفت: جاذبه، تنوع و اهمیت گردشگری شهرستان خلخال اگر بیشتر از اردبیل نباشد کمتر از آن نیست و مدیرکل مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری استان باید خلخال را در جایگاه واقعی خود معرفی کند. 

نمایشگاه کتاب اصفهان گشایش یافت

اصفهان- خبرنگار کیهان: مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با اشاره به گشایش نمایشگاه کتاب این استان از امروز گفت: حدود 500 ناشر برتر از سراسر کشور در نمایشگاه کتاب اصفهان حضور خواهند داشت.

علی یارمحمدیان با بیان اینکه نمایشگاه کتاب اصفهان به مدت شش روز و تا 23 آبان ماه ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: ویژگی مهم نمایشگاه کتاب امسال، حضور بسیاری از ناشران مطرح و برجسته

کشور است.

وی با تاکید بر اینکه 9000 متر مربع فضای نمایشگاهی در قالب چهار سالن به نمایشگاه کتاب اصفهان اختصاص یافته است، گفت: تمامی امکانات شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در اختیار دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع کتاب و کتاب خوانی قرار گرفته تا این نمایشگاه به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

یارمحمدیان اعلام کرد: در ساعات 9 تا 20 روزهای مذکور افراد می توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

کاروان راهیان نور خلخال عازم غرب کشور شد

نخستین کاروان راهیان نور دانش آموزی خلخال در سال تحصیلی 99-98 این شهرستان را به مقصد مناطق عملیاتی در منطقه غرب کشور ترک کرد.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال در آیین بدرقه رسمی کاروان راهیان نور خلخال از اعزام 350 دانش آموز دختر مدارس متوسطه با بکارگیری از هفت دستگاه اتوبوس و چند دستگاه خودرو سبک پشتیبانی برای بازدید از مناطق عملیاتی در غرب کشور در استان آذربایجان غربی خبر داد.

سرهنگ جهانبخش عطایی گفت: هدف از اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی در غرب کشور تجدید میثاق دانش آموزان نوجوان با آرمان های شهدای والامقام جنگ تحمیلی و امام راحل، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و آشنایی نسل جوان جامعه با نحوه زندگانی و رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: این سفر2 روزه بوده و دانش آموزان از مناطق عملیاتی حاج عمران ، پیرانشهر و یادمان های شهید کاوه ، شهید باکری و تمرچین در مناطق عملیاتی شمال غرب کشور بازدید خواهند کرد. 

عضو اتاق بازرگانی ایران: مردم لرستان وضعیت بدی دارند

خرم آباد - خبرنگار کیهان: عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: متاسفانه عملکرد مسئولان لرستان شرایط اسفباری را در استان مهیا ساخته است.

محسن غیاثوند در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، خطاب به مسئولان لرستان خاطرنشان ساخت: به خاطر رضای خدا آن کسی که نمی تواند خودش را فدای لرستان کند کنار برود تا دلسوزان استان مسئولیت را به عهده بگیرند.

وی با اظهار به اینکه در لرستان مدیران دو دسته هستند، یا دنبال بهانه هستند برای کار کردن و یا اینکه دنبال بهانه برای کار نکردن هستند، گفت: هر دو نوع این مدیران به اندازه کافی برای انجام دادن کار و ایجاد شرایط اقتصادی دلیل دارند.

فعال اقتصادی لرستان تصریح کرد: متاسفانه مشکل استان این است که مسئولان و مدیران دنبال بهانه برای کار کردن نیستند و همین باعث شده شرایطی در لرستان به وجود بیاید که وضع استان و مردم این خطه اینگونه اسفبار شود.

ایشان با تاکید بر اینکه با نشستن، انشاء خواندن و بحث کردن به این شکل، لرستان تا امروز به جایی نرسیده و فکر نمی کنم با این تفکر و برنامه ریزی از این به بعد هم به جایی برسد، گفت: قوانین در همه کشور یکسان است. چرا بقیه استان ها رشد می کنند و ما تا این حد عقب مانده ایم؟

غیاثوند افزود: من با این همه فعالیت اقتصادی مدت شش ماه است که نتوانسته ام یک پروانه تاسیس از جهاد کشاورزی استان بگیرم پس وای به حال آن کسی که در ادارات لرستان آشنا ندارد.

فعال اقتصادی لرستان با بیان این مطلب که برای طرح های اقتصادی خود تاکنون یک ریال تسهیلات نخواسته ام، اذعان داشت: همچنین پروژه 7/5 مگاواتی که قرار بوده در استان ایجاد کنیم به دلیل بروکراسی های زائد و عدم همکاری مسئولان بلاتکلیف باقی مانده است و تا امروز 145 میلیون تومان هزینه عوارض، انبارداری و هزینه های گمرکی داده ام اما هنوز نتوانسته ام دستگاه خود را از گمرک بیاورم. 

اعزام نخستین کاروان راهیان نور مازندران به مناطق عملیاتی

نخستین کاروان از فصل جدید راهیان نور دانش آموزی استان مازندران عازم مناطق عملیاتی جنوب غرب کشور شدند.

دانش آموزان ناحیه 1 و 2 ساری نخستین مسافران کاروان های استان مازندران هستند که در فصل جدید راهیان نور دانش آموزی راهی مناطق عملیاتی می شوند.

نخستین کاروان از راهیان نور دانش آموزی مازندران مرکب از 400 دانش آموز دختر پایه متوسطه دوم هستند که به وسیله 11 دستگاه اتوبوس ساری را ترک کردند.

کاروان پسران از ابتدای بهمن ماه امسال به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.  مدت سفر برای راهیان نور دانش آموزی امسال همانند سال های گذشته چهار روز است که 2 روز در مسیر و 2 روز دیگر نیز در منطقه مستقر خواهند شد. هزینه این سفر برای هر دانش آموز 100 هزار تومان است.  امسال برنامه زیارت مرقد امام خمینی(ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی و بازدید و زیارت حرم حضرت معصومه و مسجد جمکران به برنامه سفر راهیان نور اضافه شده است. 

مرز خسروی برای انجام مبادلات تجاری و تردد مسافر باز است

فرماندار قصرشیرین گفت: مرز رسمی خسروی برای انجام مبادلات تجاری و همچنین تردد مسافر و زائر باز است و ناآرامی های اخیر حوزه داخلی عراق تاثیری بر فعالیت این مرز نداشته است.

مرادعلی تاتار، افزود: با وجود ناآرامی های اخیر در برخی استان های عراق و توقف فعالیت های تجاری و مسافری از برخی مرزهای کشورمان، فعالیت های تجاری و تردد مسافر از طریق مرز رسمی خسروی کماکان بدون هرگونه وقفه ای انجام می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون تجار محموله های صادراتی خود را از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) کشور عراق صادر می کنند و روزانه حدود 500 کامیون کالای صادراتی از این مرز به عراق صادر می شود.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: تردد مسافر و زائر نیز طبق روال گذشته از این مرز انجام می شود و این ناآرامی ها بر روند فعالیت مرز تاثیری نداشته است.

تاتار گفت: مرز رسمی خسروی همه روزه از ساعت هفت تا 16 برای تردد زائران باز است ولی بازگشت زائران از این مرز به صورت شبانه روزی انجام می شود.

وی ادامه داد: همچنین فعالیت های تجاری و تردد مسافران از مرز رسمی پرویزخان در این شهرستان نیز بدون هیچ مشکلی به اقلیم کردستان عراق انجام می شود.

تاتار افزود: 54 درصد صادرات غیرنفتی به عراق از مرز رسمی پرویزخان به عراق انجام می شود که روزانه به طور میانگین شاهد صادرات 850 تا یک هزار و 200 کامیون کالا از  این مرز به حوزه کردی عراق هستیم. 

احداث منطقه تفریحی در سد اکباتان اشتباه است

رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: احداث منطقه نمونه تفریحی گردشگری بوستان 250 هکتاری در بالای سد اکباتان این شهر غیرکارشناسی است.

علی رحیمی فر اظهار داشت: ایجاد منطقه نمونه تفریحی، توریستی بوستان گردشگری در سد اکباتان چالش زیست محیطی ایجاد می کند و اکوسیستم فضای سبز را از بین می برد.

وی ادامه داد: این سد حتی برای تامین آب آشامیدنی همدان مشکل دارد و مجبور به انتقال آب از شهرهای دیگر به همدان هستیم و با این وضعیت چطور می پذیریم که منطقه گردشگری ایجاد شود.

رحیمی فر اضافه کرد: برای آبرسانی به فضای سبز در این بوستان بزرگ حتی با کاشت گیاهان کم آب بر، ثانیه ای 150 لیتر آب نیاز است و 20 درصد از آب سد را شامل می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: ایجاد این منطقه با ساخت هتل، ویلاهای لوکس و امکانات تفریحی نظیر قایقرانی توجیه پذیر نیست و با احداث آن در بالای سد اکباتان مخالف هستم چرا که حتی کشاورزان منطقه برای تامین آب دغدغه دارند و سرمایه گذاری در این مکان اشتباه است.

احداث منطقه نمونه تفریحی، توریستی بوستان 250 هکتاری سد اکباتان از مصوبه های شورای اسلامی شهر همدان است. 

پیمانکار جاده چالوس به دادگاه احضار شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، از احضار پیمانکار جاده چالوس خبر داد و گفت: در این خصوص پیمانکار پروژه احضار و پرونده قضائی برای وی تشکیل شده است.

حاجی رضا شاکرمی از احضار پیمانکار جاده چالوس به دلیل مشکلات آسفالت این محور خبر داد و افزود: با توجه به افزایش آمار تصادفات در جاده چالوس دادستانی برای بررسی جوانب موضوع و از حیث احقاق حقوق عامه به موضوع ورود کرد.

شاکرمی افزود: پس از بررسی های کارشناسی که شخصا بر آن نظارت داشتم مشخص شد بیشتر این تصادفات به دلیل نامناسب بودن آسفالت موجود با شرایط جاده بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ترکیب آسفالت استفاده شده مناسب این جاده نیست، گفت: پیمانکار مدعی است نوع آسفالت مشکلی ندارد و عوامل دیگری در تصادفات دخیل هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در پایان تاکید کرد: دادستانی تا شناسایی عوامل دخیل در تصادفات پیگیر این موضوع خواهد بود.